Завантажити ще

Нацполіція показала відео обстрілу поліцейських у Мар’їнці, які евакуювали цивільних

Нацполіція показала відео обстрілу поліцейських у Мар’їнці, які евакуювали цивільних
Фото: dn.npu.gov.ua/

У Мар’їнці Донецької області екіпаж поліцейських "Білий янгол" потрапив під російський обстріл під час евакуації цивільних. Двоє з трьох правоохоронців отримали осколкові поранення, водію перебило артерію. Попри кровотечу вони продовжили рух, доки не доставили евакуйованих до безпечного місця. Наразі правоохооронці знаходяться у лікарні Дніпра, повідомила пресслужба Нацполії.

- Цього дня «білі янголи» забрали за адресами п’ятьох мар’їнців, що потребували евакуації,  - маломобільних пенсіонерів. Але одна з жінок забула вдома свою паличку, тож на прохання пасажирки екіпаж, ризикуючи життям, повернувся за нею. У цей момент пролунав вибух, а коли поліцейські рушили з місця – ще один, вже прицільно по машині. Били з великокаліберного міномета. Броня врятувала цивільних, а співробітники поліції вчасно вивезли їх з-під вогню. Наразі всі евакуйовані у безпеці, - повідомили у Нацполіції. 

Момент обстрілу поліцейським вдалося зняти на телефон. На відео можна побачити, як криміналіст Василь Піпа на ходу перев’язав напарникові рану і стежив, щоб той залишався у свідомості. Поруч Рустам Лукомський самостійно наклав собі джгути – йому перебило обидві ноги.

2 серпня розпочалася обов’язкова евакуація з Донеччини. У разі відмови цивільні мають підписати відповідний документ. Людей евакують безкоштовно, надають їм житло та їжу на перший час.