Завантажити ще

Швейцарія погодилася представляти інтереси українців у Росії, а Москва проти

Швейцарія погодилася представляти інтереси українців у Росії, а Москва проти
Фото: facebook.com/oleg.nikolenko.50

Україна і Швейцарія завершили перемовини щодо представництва інтересів у Росії, але Москва з цим не згодна.

- МЗС досягло принципової домовленості із Швейцарією про представлення українських інтересів на території Росії... Модальності представлення Швейцарією інтересів України в РФ визначатимуться двосторонньою угодою. Водночас, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, згоду на представлення Швейцарією інтересів України в Росії має надати приймаюча сторона, - написав речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, захисту інтересів в Росії потребують сотні тисяч українців, які були незаконно вивезені із тимчасово захоплених російською армією міст та сіл, зокрема діти. Багато громадян опинилися на російській території без документів. 

Керівник пресслужби МЗС Швейцарії Мікель Штайнер повідомив в коментарі "Європейській правді", що Україна та Швейцарія завершили переговори. Для того, щоб мандат покровительства набув чинності, все ще потрібна згода Росії.

У МЗС РФ заявили, що не готові розглядати подібні пропозиції від країн зі списку “недружніх”, які приєдналися до антиросійських санкцій, пише "Комерсант".

- Російська сторона не має жодних контактів з офіційною владою Конфедерації з цього питання, - заявили у відомстві.

Тим часом – жодної візи громадянам РФ

Україна не видала жодної візи громадянам РФ. З початку дії 1 липня візового режиму з Росією заяви подали 112 людей.  Вони мають право на тимчасове або постійне проживання за кордоном. Про це повідомив Олег Ніколенко розповів в ефірі національного телемарафону у середу. 

- Це були громадяни Росії, які проживають в країнах Європейського Союзу. Йдеться насамперед про Польщу, Чехію, Румунію та Німеччину. Зараз ці клопотання розглядаються. Здійснюється перевірка… Станом на сьогодні жодної візи громадяни Росії не отримали, – сказав він.

Довідка

Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс у червні розповів, що Україна звернулася з проханням допомогти з наданням консульських послуг для українців у Росії. Швейцарія вже представляє інтереси громадян Грузії в Росії та Росії - у Грузії, а також інтереси США в Ірані.