Завантажити ще

Зеленський пояснив, які висновки мав би зробити світ після війни Росії у Грузії

Зеленський пояснив, які висновки мав би зробити світ після війни Росії у Грузії
Фото: president.gov.ua

Після російської війни проти України не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту. Про це заявив президент Володимир Зеленський, коментуючи російську війну проти Грузії 2008 року.

- Тодішні виклики й зараз дуже актуальні. І не тільки через те, що загроза подальшої російської агресії в цій частині Кавказу досі зберігається, хоч вона поки й заморожена. Лише зараз світ почав усвідомлювати необхідність реальних дієвих інструментів для недопущення таких агресій і для притягнення до відповідальності будь-яких агресорів. 2008-й, 2014-й, 2022-й – у війн, які розпочалися в ці роки, різний масштаб і характер, але один сенс того, що відбулося: регіональні та глобальні механізми безпеки не спрацювали, - сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що в міжнародних відносинах потрібен принцип превентивності. на якому Україна наполягала ще до 24 лютого.

- Якщо вже зрозуміло, що якась держава готує агресію – несправедливу, неспровоковану, незаконну, то реагування світу на її підготовку має бути таким же, як на агресію, яка сталася. Треба не чекати ударів і жертв, а діяти для недопущення війни. Після цієї російської війни проти України не має залишитись ані тліючого, ані замороженого конфлікту. Це важливий висновок. Україна має повернути все, що Росія тимчасово захопила, а держава-агресор повинна бути покараною за злочин агресії. І це важливо не лише для справедливості, - заявив президент.

Президент також закликав країни світу посилити санкції проти Росії, зокрема проти всієї російської атомної галузі, щоб запобігти ядерній катастрофі. 8 серпня армія РФ продовжила обстрілювати Запорізьку АЕС.