Завантажити ще

Ізраїль та "Ісламський джихад" оголосили перемир'я

Ізраїль та
Фото: MOHAMMED SALEM/REUTERS

Ізраїль та палестинське угруповання "Ісламський джихад" оголосили про перемир'я. Як повідомляє Times of Israel, про це іде мова у заяві "Ісламського джихаду" та Ізраїлю.  Повідомляється, що угода достягута за посередництва Каїра. Вона містить  зобов’язання Єгипту працювати над звільненням двох палестинських в’язнів Бассама ас-Сааді та Халіля Ававди" із ізраїльського ув’язнення.

Водночас повідомляється, що після оголошення перемир’я о 23:30 в ізраїльських містах  продовжували лунали ракетні сирени. За попередніми даними, снаряди були перехоплений системою ППО "Залізний купол" над Сдеротом та Мівтахімом. Крім того, регіональна рада Гази прийняла рішення про те, щ освітню діяльність відновляти поки що рано.  Таким чином, дитячі садки в регіоні не відкриються та літні табори не запрацюють.

Бассам аль-Сааді є  високопоставленою фігурою   "Ісламського джихаду". Після його  арешту   на території Західного берега річки Йордан почалося загострення палестинсько-ізраїльського конфлікту. Тоді угруповання оголосило, що не залишить арешт свого лідера без відповіді.

Загострення конфлікту

5 серпня ЦАХАЛ оголосив про початок операції "Світанок", спрямованої проти палестинських радикальних угрупувань у секторі Гази. За словами прем’єр-міністра Ізраїлю Яіра Лапіда, "метою цієї операції є усунення конкретної загрози громадянам Ізраїлю та цивільним особам, які проживають поруч з сектором Гази".

Ізраїль завдав ударів по десятках цілей у всьому Секторі. У відповідь "Ісламський джихад" заявив, що ізраїльське бомбардування було "оголошенням війни", і  випустив понад 100 ракет по Ізраїлю.

Останнє велике зіткнення між Ізраїлем та палестинцями було у травні 2021 року, коли за 11 днів   загинули щонайменше 250 людей у Газі і 13 в Ізраїлі.