Завантажити ще

Подоляк закликав МАГАТЕ вплинути на Росію після обстрілу ЗАЕС: Це загроза всій Європі

Подоляк закликав МАГАТЕ вплинути на Росію після обстрілу ЗАЕС: Це загроза всій Європі
Фото: twitter.com/Podolyak_M

Міжнародне агентство з ядерної енергії має жорстоко відреагувати на обстріл Запорізької АЕС росіянами та закликати РФ передати станцію під контроль комісії. Про це написав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

Він заявив, що дії Росії на Запорізькій АЕС загрожують усій Європі. І міжнародне співтовариство має вжити термінових заходів.

- Цей суботній ранок у багатьох містах Європи став можливим тому, що вчора Запорізька АЕС дивом не злетіла у повітря. Росія захопила станцію та влаштовує небезпечні провокації, - зазначив Подоляк.

Радник голови ОПУ наголосив, що Росію має звільнити АЕС та допустити до станції експертів. І, зокрема, МАГАТЕ має на цьому наполягати.

- МАГАТЕ/ООН мають жорстко вимагати від Росії вийти з АЕС та передати її під контроль спеціальної комісії, - додав він.

Станом на 08:00 6 серпня Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Подвійний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

5 серпня російська армія двічі обстрілювала Запорізьку АЕС. Внаслідок другого обстрілу станція отримала серйозні пошкодження та з'явилася загроза розпилення радіоактивних речовин.