Завантажити ще

З кожної сотні українців у черзі до військомату лише троє є добровольцями

З кожної сотні українців у черзі до військомату лише троє є добровольцями
Фото: vikna.tv/

Лише троє людей у черзі до військомату є добровольцями, тоді як на початаку повномасштабного вторгнення їх було 97. Про це розповів начальник Дарницького територіального центру комплектування у Києві (підпорядковується Міноборони) Руслан Тригуб в інтерв'ю "Громадському".

- [Добровольці] приходять, але дуже-дуже мало. Усі черги в територіальні центри, які показують по телебаченню, — це черги людей, які хочуть отримати відстрочку, пройти медичну комісію чи мають якісь інші питання. Зі 100 осіб добровольців буде приблизно троє. А на початку агресії із кожної сотні лише троє приходили по довідки, - пояснив він. 

Спад кількості бажаючих воювати Тригуб пояснює згасанням патріотизму у людей. 

- Коли ворог був близько — тоді був більший патріотизм. Наразі ворог трохи далі, і, хоча він досі в нашій державі, люди вважають, що війна вже не у нас, - сказав начальник ТЦК.

Тригуб пояснив, що на фронт перш за все відправляють не добровольців, а людей, які служили на строковій військовій службі, в поліції чи СБУ, бо держава витрачила гроші на їхнє навчання і їх не треба перенавчати. 

Загальна мобілізація, згідно з указом президента, подовжена до 23 серпня, доки триває воєнний стан.