21 листопада
Завантажити ще

Український офіс Amnesty International відреагував на заяву щодо баз ЗСУ у школах та лікарнях

Український офіс Amnesty International відреагував на заяву щодо баз ЗСУ у школах та лікарнях
Фото: Getty Images

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові розміщують військові бази в житлових районах, чим порушують звичаї війни. Український офіс організації випустив заяву з цього приводу, у якому немає чіткої позиції стосовно статті міжнародного офісу. Натомість підкреслюється, що з 24 лютого члени організації задокументували десятки воєнних злочинів і довели, що вони були скоєні саме російськими військовими. 

- З початку повномасштабного вторгнення український офіс адвокатує розслідування та допомагає залучити слідчих-криміналістів інших країн до розслідувань воєнних злочинів на території України, – заявила директорка українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук. 

В коментарі "Громадському" український офіс Amnesty International заявий, що не брав участь у підготовці та поширенні звіту.

На сайті Amnesty International 4 серпня опублікували матеріал із заголовком "Українська бойова тактика ставить під загрозу мирне населення".  У ноьому йдеться про те, що українська армія наражає на небезпеку цивільних осіб, створюючи бази та застосовуючи системи озброєнь у населених житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях. Цю заяву вже активно використовують російські пропагандисті як доказ вини ВСУ. 

Реакція української сторони

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк зауважив, що такі заяви — частина російської пропаганди, яка дискредитує ЗСУ в очах західних суспільств.

- Єдине, що становить загрозу життю українців, — це російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид. Наші захисники боронять свій народ і сім'ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців із прифронтових міст, — написав Подоляк. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає доповідь Amnesty International фальшивою.

- Я розумію, що на критику Amnesty скаже: "Так ми ж критикуємо обидві сторони конфлікту". Але така поведінка Amnesty — це не про пошук і розповідь світові правди, це про те, щоб створити фальшивий баланс між злочинцем і жертвою». Кулеба закликав правозахисників «припинити створювати фальшиву реальність», де у них «усі в чомусь трохи винні», - розповів Кулеба.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр сказала, що такі дослідження спотворюють реальну картину міжнародного злочину Росії.

- Потрібно звернути увагу, що такі дослідження не враховують низку факторів, наприклад, те, що росіяни використовують тактику захоплення і утримання населених пунктів. І поки ми чекатимемо російського ворога в полі, як це іноді нам дехто радить, росіяни просто займуть всі наші будинки. Тому українські міста і села укріплюються і обороняються від держави-злочинця, яким є російська федерація. За принципом досягнення найбільшої ефективності відбувається розміщення підрозділів протиповітряної оборони для прикриття неба над населеними пунктами, - наголосила Маляр.

Вона також додала, що в звіті немає інформації про умови, в яких діє Україна, а це умови оборони.

Новини по темі: Війна України з Росією