4 жовтня
Завантажити ще

Лубінець хоче поїхати до Оленівської колонії, а Залужний пообіцяв помститися за кожного загиблого українця

Лубінець хоче поїхати до Оленівської колонії, а Залужний пообіцяв помститися за кожного загиблого українця
Фото: reutersconnect.com

Після звістки про російський теракт в Оленівській колонії, внаслідок якого загинули десятки українських полонених, низка українських політиків виступила із заявами. Представники влади засудили Росію за вбивство наших захисників та вимагають реакції від міжнародного суспільства. "КП в Україні" зібрала заяви представників України.

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський провів нараду з керівниками військових структур та спецслужб, за підсумками якої зажадав від Червоного Хреста та ООН відреагувати на російський теракт.

- Детально обговорили теракт, влаштований російськими нелюдами в Оленівці, внаслідок якого було цинічно вбито понад 50 полонених українських захисників. Доказів, що це був спланований злочин, достатньо. І це ще одне підтвердження того, що Росія – держава-терорист, – заявив Зеленський у своєму Телеграм-каналі.

За його словами, Україна очікує реакції на цей злочин від ООН та Червоного Хреста, які мають гарантувати збереження життя та здоров'я українських військовополонених.

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав ООН на місці встановити обставини загибелі в Оленівці полонених українських військових, а Червоний Хрест – перевірити становище інших полонених.

- Закликаю ООН, яка сприяла евакуації українських військовослужбовців з "Азовсталі", рішуче засудити Росію за обстріл пенітенціарного закладу в Оленівці та відвідати місце подій, щоб встановити всі факти цього огидного злочину. Також закликаю Міжнародний комітет Червоного Хреста перевірити становище всіх українських військовослужбовців, - написав голова МЗС у своєму Твіттері.

Також він закликав міжнародне співтовариство негайно визнати Росію державою-терористом.

Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець направив звернення до Міжнародного комітету Червоного хреста з проханням організувати відвідування ним Оленівської колонії, у якій було вбито десятки полонених українців.

- Буду вдячний Вам за організацію найближчим часом відвідування мною як уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із моїми представниками місця скоєння зазначеного злочину для огляду тіл загиблих та спілкування з пораненими, - йдеться у листі омбудсмена, опублікованому "Українською правдою".

Також Лубінець просить Хундта якнайшвидше здійснити верифікацію тіл загиблих, оцінити стан здоров'я поранених та сприяти забезпеченню необхідної медичної допомоги нашим співвітчизникам.

Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав Росію державою-терористом і заявив, що Україна помститься за кожного загиблого чи скаліченого воїна.

- Росія – держава-терорист. Звірства росіян, які вони чинять із нашими військовополоненими, викликають лють. Ми помстимось за кожного загиблого чи скаліченого побратима. Водночас зробимо все можливе та неможливе, щоб покарати винних у злочинах проти наших побратимів, сестер та мирних громадян. Ці злочини не мають терміну давності. Знайте, вороги, вам не буде місця на Землі, – написав він у своєму Фейсбуці.

Як зазначив Залужний, незважаючи на звірячі злочини росіян, українська сторона дотримується норм міжнародного гуманітарного права.

Червоний Хрест

Тим часом, представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста подали запит на відвідання колонії в Оленівці, де загинули українські військовополонені.

- Ми, звичайно, знаємо про цю ситуацію і попросили якнайшвидше доступ до цього місця для того, щоб переконатися і побачити на власні очі, що сталося і чи потребує хтось із людей, які там перебувають, нашої допомоги, - заявив у коментарі "Суспільне" спеціаліст зі зв'язків з громадськістю та медіа МКЧХ Олександр Власенко.

За його словами, цими вихідними в Женеві працюватиме гаряча лінія центрального агентства Червоного Хреста, куди можуть звернутися родичі військовополонених.