12 червня
Завантажити ще

Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою - спонсором тероризму

Сенат США закликав Держдеп визнати Росію державою - спонсором тероризму
Фото: REUTERS/Ivan Alvarado

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак подякував Сенату США за ухвалення резолюції, яка закликає Держдеп визнати Росію державою - спонсором тероризму

- Дуже вдячні Сенату США за ухвалення резолюції, яка закликає Держдеп США визнати Росію державою-спонсором тероризму. Час називати цю країну за її справжньою сутністю. Сьогоднішній ракетний рекет це вкотре підтверджує, - написав він у твіттері.

У своєму телеграмі Єрмак також заявив, що настав час зруйнувати російську економіку.

У четвер The New York Times повідомив, що Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою - спонсором тероризму через її дії в Україні, Грузії, Сирії та Чечні.

- Збройні сили Російської Федерації скоїли численні сумарні страти безневинних мирних жителів і спробували приховати свої злочини масовими похованнями по всій Україні, - йдеться у законопроєкті Сенату.

Резолюція має рекомендаційний характер, але вона чинить тиск на адміністрацію президента Джо Байдена. Аналогічна резолюція внесена на розгляд Конгресу США - нижньої палати американського парламенту. 

У травні до обох палат Конгресу США із проханням визнати Росію країною - спонсором тероризму звернулася Верховна Рада. З таким же закликом до США регулярно звертаються президент Володимир Зеленський і голова його Офісу Андрій Єрмак.

Право призначати державного спонсора тероризму належить Державному департаменту. До списку США держав - спонсорів тероризму входять Куба, Північна Корея, Іран та Сирія.