17 травня
Завантажити ще

Радниця Орбана пішла у відставку через його «нацистську промову» про змішування рас

Радниця Орбана пішла у відставку через його «нацистську промову» про змішування рас
Фото: Getty Images

Багаторічна радниця прем’єр-міністра Угорщини Жужа Хегедуш подала у відставку через його «нацистську промову гідної Геббельса» про змішання рас. У зверненні Хегедуш сказала, що останні роки їй було незручно працювати з Віктором Орбаном через його «неліберальний поворот». Про це повідомляє угорське інформаційне агентство hvg.hu 

- Після такої промови, яка суперечить усім моїм основним цінностям, у мене не залишилося іншого виходу: незважаючи на те, що ви ніколи не обмежували мою свободу, тепер я змушена публічно порвати з вами. Я не знаю, як ви не помітили, що ви виголошуєте чисто нацистський текст, гідний Геббельса . Але в силу серйозності факту цього разу без відставки не обійтися, навіть незважаючи на нашу майже 20-річну дружбу, - заявила Хегедуш.

Орбан у відповідь на заяву своєї радниці сказав, що не вважає себе расистом, а його уряд "дотримується політики нульової толерантності, коли справа доходить до антисемітизму та расизму в Угорщині".

Промову про змішання рас Орбан виголосив 23 липня перед студентами у місті Бейле-Туснад. Прем’єр-міністр сказав, що угорці не хочуть ставати змішаною расою, а країни, де змішуються європейці та неєвропейці, “більше не є націями”. Це не перша подібна заява Орбана, але вперша вона була сформована так прямо та різко. Заяву Орбана розкритикували депутати Європарламенту та правозахисні організації Угорщини.

Жужа Хегедуш була радницею Орбана з 2002 року і описувала їхні стосунки як дружні. 

 

Новини по темі: Віктор Орбан Угорщина