Завантажити ще

Верещук: Отримання паспортів окупантів має розглядатись як злочин

Верещук: Отримання паспортів окупантів має розглядатись як злочин
Фото: facebook.com/vereshchuk.ukraine

Отримання паспортів російських окупантів та голосування на їхніх «референдумах» має розглядатись як злочин. Таку думку висловила віцепрем’єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

- Якщо ми хочемо реально протидіяти окупації, ми маємо зайняти більш чітку та більш жорстку позицію щодо отримання паспортів окупантів та голосування на їхніх «референдумах». Маємо чітко сказати: це злочин проти нашої держави! - написала вона у своєму телеграм-каналі у середу, 20 липня.

Верещук додала, що, за словами юристів, можуть бути певні дуже невеликі виключення щодо отримання паспортів. Наприклад, отримання паспорта, щоб переїхати на підконтрольну Україні територію. 

- Але головне, будь-яке отримання українським громадянином (незалежно від мотивів) паспорта держави-агресора має розглядатись як злочин. Ми маємо донести це до громадян, які знаходяться наразі під тимчасовою окупацією. Розумію, що це жорстко, але йдеться про існування української держави, - заявила вона.

На думку Ірини Верещук, паспорти та «референдуми» - це російська зброя, більш небезпечна, ніж ракети. Росіяни бояться контрнаступів, тому вони хочуть мати живий щит у вигляді громадян, які залишаються на тимчасово окупованих територіях. 

Раніше Верещук говорила, що сувору відповідальність понесуть всі причетні до примусової паспортизації українців на ТОТ. У червні вона закликала мешканців Херсонської області скористатися будь-якими можливостями, щоб виїхати з тимчасово окупованої території. Міністр запевнила, що якщо вони перетнуть кордон із Кримом за фейковими документами, виданими Росією, українська сторона за це не каратиме.