Кілька партій, чию діяльність в Україні заборонив суд після повномасштабного вторгнення Росії, подали апеляційні скарги. Серед них «Опозиційна платформа – За життя». Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону.
- Вони подали апеляцію і ми очікуємо найближчим часом її розгляду у касаційному суді. Але ми налаштовані оптимістично, розраховуємо на чесне і прозоре правосуддя і, безумовно, інформуватимемо суспільство про результати розгляду апеляційної скарги, - розповів очільник Мінʼюста.
За словами міністра, вже очевидно, що кілька партій подавати апеляції не будуть. Повну картину щодо того, хто буде подавати апеляцію, а хто змирився з рішенням суду, Мін’юст очікує побачити до кінця липня.
- А до кінця літа вже буде розуміння щодо того, скільки коштів проросійських політичних партій отримає держава. Чемпіоном поки що виглядає Комуністична партія України, яка має дуже багато нерухомості, - заявив Малюська.
Про те що «ОПЗЖ» оскаржила в апеляційному порядку рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 червня, повідомила також представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря.
- Відповідно до статті 289-3 КАСУ апеляційні скарги в цій категорії справ підлягають розгляду Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду протягом одного місяця після відкриття апеляційного провадження. Рішення КАС Верховного Суду, як суду апеляційної інстанції, є остаточним і подальшому оскарженню не підлягає, - написала вона у Фейсбуці.
Суд першої інстанції заборонив більше 15 партій, які визнали проросійськими. Це стало можливо після рішень РНБО та Верховної Ради. Серед заборонених партій: ОПЗЖ, Опозиційний блок, Наші, Блок Володимира Сальдо, Робітнича партія України, Партія Шарія, Щаслива Україна, Комуністична партія, Соціалістична партія України, "Русь єдина".