Завантажити ще

Міністр оборони Рєзніков заявив, що "Залізний купол" не зможе захистити Україну

Міністр оборони Рєзніков заявив, що
Фото: mind.ua

Ізраїльська система протиповітряної оборони " Залізний купол" не буде ефективною в Україні. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков у ході онлайн-конференції Forbes "Будуємо разом".

- Ми всі знаємо приклад Ізраїлю, який досить добре захищає небо. Всі ми знаємо назву "Залізний купол", але навіть вона не захищає на 100%. Мало того, я був в Ізраїлі, спілкувався із їхніми виробниками, державними підприємствами. "Залізний купол" зроблено проти повільних на низьких висотах з легким ураженням ракет, зроблених насправді в гаражах. Від крилатих та балістичних ракет "Залізний купол" не захищає, - заявив міністр.

За його словами, натомість нашій країні необхідно розвивати протиповітряну оборону або отримувати її від країн-партнерів.

- Там є інша система ППО, яка розвивається і в самому Ізраїлі, і має Чехія, і США. Тому нам необхідно розвивати свою систему ППО/ПРО або отримувати, зокрема, від наших партнерів, - підкреслив міністр оборони України.

Про те, що Україна хоче купити в Ізраїлі систему протиракетної оборони "Залізний купол", заявив на початку червня посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук. За його словами, це дозволить Україні врятувати мирних жінок та дітей від обстрілів російських ракет. Дипломат стверджував, що США не заперечуватимуть проти такого продажу.