Завантажити ще

Денісова – про звільнення: ОП не подобалася моя позиція. Зокрема щодо ЛГБТІ

Денісова – про звільнення:  ОП не подобалася моя позиція. Зокрема щодо ЛГБТІ
Фото: кадр з facebook.com/khpgorg/videos/581299316956942

Причинами усунення Людмили Денісової з посади стала її «незалежна позиція по всіх питаннях», у тому числі щодо ЛГБТІ. Таку думку екс-уповноважена Верховної Ради України з прав людини висказала у прямому етері на фейсбук-сторінці Харківської правозахисної групи.

За словами Денісової, на початку її роботи омбудсманом  - у 2019 році - співпраця з Офісом президента та президентом була «на високому рівні», але все змінилося з новою президентською командою.

- Напруга зростала. Моя незалежна позиція по всіх питаннях, починаючи щодо висловлювань деяких державних діячів чи посадовців відносно ЛГБТІ. Я завжди надавала оцінку таким висловлюванням. Робила подання, щоб такі посадовці були усунені, - сказала Денісова.

Вона додала, що напруга була «не тільки в цьому питанні».

- Я мала власну думку і її висловлювала. Так і має робити уповноважений. А крапка у відносинах з Офісом президента була поставлена тоді, коли я звернулася до голови Верховної Ради – тоді ще Разумкова – щодо своєї позиції відносно законопроєкту про так званих олігархів і запропонувала звернутися до Венеційської комісії. Тоді до мене приходили “посланці” від Офісу президента, - розповіла екс-уповноважена ВРУ з прав людини.

Людмила Денісова також прокоментувала звинувачення на свою адресу, висловлені на її адресу у матеріалі «Української правди».

- Те, що говорить прокурор чи журналіст (щодо кількості дзвінків на лінію ЮНІСЕФ. – Ред.), це не відповідає дійсності. Це лише один телефон, на який із інших дзвонили громадяни. Я цього матеріалу не читала. Тільки заголовок та кінець –  це все фейки. Зрозуміло, що ця журналістка - це адвокат Росії та замовники Росії. Тому я маю питання до правоохоронних органів – якщо я підписувала документ про нерозголошення, то чому вони так діють, - зазначила Денісова.

Вона також запевнила, що документи з даними про згвалтування, про які вона розповідала, є, і вони передані. Однак їх "можливо вже знищити". Хто саме, Денісова не уточнила.

Денісова була звільнена Верховною Радою 31 травня. Призначення нового омбудсмена Рада не розглядала. За даними «Української правди»,  після початку війни  Денісова вигадала частину статевих злочинів росіян в Україні, про які відкрито заявляла. При цьому у самій статті автор Соня Лукашова посилається лише на анонімні джерела інформації. 

Новини по темі: ЛГБТ людмила денисова