Завантажити ще

Севгіль Мусаєва: "Українська правда" написала про Денісову, щоб випередити іноземні ЗМІ

Севгіль Мусаєва:
Фото: facebook.com/sevgil.musaieva

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва відповіла на головні претензії медіаспільноти щодо статті про колишню омбудсменку Людмилу Денісову. У матеріалі сказано, що Денісова вигадала частину статевих злочинів росіян в Україні, про які відкрито заявлялала. При цьому у самій статті автор Соня Лукашова посилається лише на анонімні джерела інформації.

По словам Мусаєвої, недовіра до повідомлень Людмили Денісової у неї виникла задовго до війни, тому редакція вирішила самостійно перевірити правдивість обвинувачень омбудсмена про згвалтування українок російськими солдатами і не знайшла їм підтвердження. 

- Я уважно прочитала всі закиди на адресу тексту Соні Лукашової.

Перший. Стаття побудована на анонімних джерелах.

Так, мені дуже би, дуже хотілося, щоб це були не анонімні співрозмовники, але це була їхня умова та прохання. Вони погодилися розповісти про це через незгоду з такими діями, шок та щоб захистити розслідування злочинів, які зараз провадяться.

Вибачте, але так само з посиланнями на анонімні джерела ми читали інформацію про вторгнення в Україну в західних медіа та жахалися й відмовлялися вірити. І я не хочу навіть згадувати, що писали тоді люди в коментарях.

Наші анонімні дані неважко заперечити, якщо вони неправдиві. Приклад: ми написали, що кількість дзвінків на лінію перевищили в 10 разів. У вівторок 28 червня, коли Денісову попросили це прокоментувати, вона не заперечила й не озвучила іншу цифру. Вона обурилася, що "прокуратура видає таємницю слідства".

Другий. Стаття нібито заперечує злочини росіян. Ні, ні та ні.

Вона, власне, розпочинається з історіі зґвалтованої жінки та загальної кількості випадків, що зараз розслідуються. З коментарем людини, якій я в цій темі довіряю – Лариси Денисенко.

Третій. Ми дали привід для росіян. Вибачте, по-перше, мене дуже дивують скріншоти з telegram Соловйова тощо. Навіщо ви це читаєте? Друге, росіяни патологічно брешуть, що нічого не було, ще з першого дня. Що змінилося?.

Головна претензія, чи на часі це. Спробую аргументувати. Ця тема дуже скоро мала з'явитися в іноземних медіа. Я не знаю з якою тональністю, але у наших колег все більше питань до того, як документуються воєнні злочини, зокрема сексуального характеру. Тему продовжували колупати й російські пропагандисти, звертаючись до ЮНІСЕФ, на який Денісова фактично переклала відповідальність за своїх психологів. Краще це зробимо ми, українські журналісти,- написала Мусаєва.

В той же час, головний редактор видання визнала, що заголовок статті «Від facebook до допитів. Як омбудсмен Денісова вигадувала злочини росіян і втратила посаду»  був некоректним, адже допускав можливість маніпуляцій. Редакція замінила його на більш нейтральний «Від facebook до допитів. Чому омбудсмен втратила посаду».

31 травня Верховна Рада підтримала звільнення Людмили Денісової з посади Уповноваженого з прав людини. Призначення нового омбудсмена Рада не розглядала.