Завантажити ще

Країни G7 закликали Китай вплинути на Путіна, щоб завершити війну в Україні

Країни G7 закликали Китай вплинути на Путіна, щоб завершити війну в Україні

Країни, що входять до складу "Великої сімки", закликали Китай чинити тиск на Росію та змусити зупинити агресію проти України. Про це йдеться у спільному комюніке лідерів G7.

- Ми закликаємо Китай чинити тиск на Росію, щоб вона негайно виконала юридично зобов'язуючу ухвалу Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 року, а також відповідні резолюції Генасамблеї ООН, зупинила свою військову агресію і негайно і беззастережно вивела свої війська з України, - зазначено в заяві.

Як зазначено у документі, лідери країн G7 спрямовують звернення Китаю із закликом вплинути на Росію, оскільки Кремль продовжують вторгнення в Україну. Війну проти нашої країни світові лідери вважають невиправданою, неспровокованою та незаконною.

У середині березня американський лідер Джо Байден провів переговори із китайським лідером Сі Цзіньпіном. Під час бесіди голова Китайської республіки заявив, що світ є основою міждержавних відносин. Політик стверджує, що "конфлікти та конфронтації", подібні до подій в Україні, не відповідають нічиїм інтересам. Тоді міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна поділяє позицію влади Китаю щодо необхідності завершити війну в Україні за допомогою політичного рішення та закликає Пекін зіграти у цьому важливу роль.