31 травня
Завантажити ще

Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції

Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект, що передбачає ратифікацію Стамбульської конвенції. Про це глава держави повідомив у своєму Фейсбуці.

"Підписано! Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Її головний зміст простий, але надзвичайно важливий. Це зобов'язання захищати жінок від насильства та різних форм дискримінації. Ми поділяємо європейські цінності. Для нас життя та здоров'я людини – найвища цінність", - написав президент.

Законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції було ухвалено Радою на пленарному засіданні 20 червня. "За" проголосувало 259 нардепів. Цей документ передбачає криміналізацію насильства щодо жінок, домашнього насильства, переслідування, примусових шлюбів та абортів, стерилізації, а також захист постраждалих, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства та інші заходи щодо його запобігання або покарання.

Стамбульська конвенція була підписана Україною у 2011 році. Двічі її намагалися ратифікувати, але голосування у Раді обидва рази народні обранці "провалили". Цей документ набув чинності у 2014 році, під ним підписалися 46 країн Євросоюзу.