Завантажити ще

Глава Єврокомісії: Україна має набути статусу кандидата в ЄС, це історичне рішення

Глава Єврокомісії: Україна має набути статусу кандидата в ЄС, це історичне рішення
Фото: twitter.com/vonderleyen

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Україна має набути статусу кандидата на вступ до ЄС і це цілком обґрунтовано. Країна зробила велику роботу за вісім років, рішення Єврокомісії є історичним. Про це повідомляє німецький телеканал ARD.

Фон дер Ляйєн сказала, що рішення Єврокомісії про надання Україні статусу кандидата ґрунтується на даних, фактах та підготовчій роботі, яку країна проробила за 8 вісім років.

- Я твердо вважаю, що ми отримаємо позитивне рішення Європейської ради, отримаємо підтримку, тепер курс заданий. Звичайно, це історичне рішення, яке зараз також має ухвалити Європейська рада, але підготовка йде добре. "Україна зробила величезні кроки вперед", - заявила вона.

При цьому Фон дер Ляйєн уточнила, що в ЄС "хочуть бачити ще більше реформ". Водночас глава ЄК зауважила, що від самої країни-заявника залежить, чи буде прийом до спільноти успішним і як це станеться.

- У цих державах все залежить від того, наскільки швидко піде цей процес, і вони мають провести необхідні реформи, вони мають довести, що вони відповідають Європейському Союзу. Тоді і процес іде швидше, це не зовсім жорсткий процес, - підсумувала фон дер Ляйєн.

Як приклад вона навела Туреччину та Словаччину, яким у 1999 році було дано перспективи вступу до ЄС. Словаччина багато працювала і у 2004 році стала членом ЄС. З іншого боку, сьогодні Туреччина перебуває далі від ЄС, ніж у той період.

Раніше Урсула фон дер Ляйєн одягла жовтий жакет і блакитну сорочку, оголошуючи про рекомендацію надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Символічно, що голова ЄК обрала одяг у кольорах українського прапора.