Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Макрону, Шольцу та Драгі показали, що росіяни зробили з Ірпінем

Макрону, Шольцу та Драгі показали, що росіяни зробили з Ірпінем
Фото: POOL/REUTERS

Президент Франції Емануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі та лідер Румунії Клаус Йоханніс вже приїхали в Ірпінь, щоб побачити, що сталося з містом після місяця російської окупації.

Політики на власні очі побачили зруйновані будинки та розруху, що залишились після окупантів.

Лідери країн прибули до Києву зранку 16 червня. Якщо про візит глав Франції, Німеччини та Італії було відомо зарання, то приїзд лідера Румунії для суспільства був неочікуваним.

В плани Шольца, Драгі та Макрона входить зустріч з Володимиром Зеленським. За словами президента Франції, вони з колегами приїхали, щоб привезти нам «послання єдності та підтримки» . Шольц в свою чергу запевнив, що европейські країни «будуть допомагати, скільки потрібно». 

Буча та Ірпінь відомі на весь світ після того, як українські війська звільнили їх від російської окупації. Військові РФ масово катували, ґвалтували та вбивали мирних жителів. Окупанти залишили по собі тисячі жертв не лише у спільних могилах, а й просто на вулицях. Правоохоронці ще й досі розкопують могильники, знаходячи нові тіла мирних жителів, убитих росіянами.