Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Макрон, Шольц та Драгі уже в Києві

Макрон, Шольц та Драгі уже в Києві
Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko

В Україну прибули Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив радник голови МВС Антон Геращенко.

За даними голови Укрзалізниці Олександра Камишина, політики всю ніч провели у поїзді. Вони зустрілися у польському Жешуві, звідки продовжили шлях до України у спецвагоні.

Близько 10-ї ранку стало відомо, що політики прибули до Києва. Журналісти помітили, що Шольц вийшов на перон у звичайному поло, Макрон же переодягся у костюм.

Про те, що керівники трьох країн завітають до нашої країни, повідомлялося ще на початку тижня. При цьому наголошувалося, що візит відбудеться до засідання Ради ЄС, "Великої сімки" у Німеччині та саміту НАТО.

Очікується, що прибулі зустрінуться із президентом України Володимиром Зеленським, що продемонструє «потужну демонстрацію західної солідарності з Україною».

Оскільки лідери країн приїхали напередодні подання оцінки Європейською комісією того, чи варто Україні надати статус кандидата на вступ, експерти вважають, що Єврокомісія, швидше за все, заявить про набуття країною статусу. Але за умови, що вона проведе низку реформ, спрямованих на зміцнення верховенства права та боротьбу з корупцією.

Це перше відвідування Олафа Шольца України з початку війни в Україні. За даними джерел CNN, Макрон раніше хотів відвідати Київ вже після того, як вирішиться питання щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.