Завантажити ще

Посол США запевнила, що Байден поважає Зеленського та нагадала про фінансову підтримку України

Посол США запевнила, що Байден поважає Зеленського та нагадала про фінансову підтримку України
Фото: fakty.com.ua

У посольстві Сполучених Штатів прокоментували заяву американського лідера Джо Байдена щодо реакції глави держави Володимира Зеленського на попередження про загрозу вторгнення Росії в Україну. У відомстві вважають, що не варто наголошувати на цій темі. Про це пише " РБК-Україна ".

-Це не заслуговує на те, щоб бути новиною. Росія намагається знищити українську націю та її культуру, Сполучені Штати не залишаться осторонь та не дозволять цьому статися. Президент Зеленський і народ України надихнули світ своєю хоробрістю та стійкістю, показавши світові, що Україна ніколи не буде підкорена Росією, - заявила посол США в Україні Бріджіт Брінк.

За її словами, Байден ставиться до Зеленського з повагою та зазначає його лідерство, продемонстроване за час війни. Також посол нагадала, що США надають фінансову та військову підтримку Україні.

- Сполучені Штати вже надали 5,3 мільярда доларів допомоги у сфері безпеки, у тому числі 4,6 мільярда доларів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення у лютому, щоб дати Україні можливість захистити себе, і разом із нашими союзниками та партнерами ми будемо продовжуватиме підтримувати Україну, - підкреслила американський дипломат.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Агентство Bloomberg опублікувало заяву президента США Джо Байдена. У ньому американський лідер стверджує, що президент Володимир Зеленський нібито не звернув увагу на попередження західних країн про вторгнення Росії в Україну. За його словами, американська сторона мала достовірну інформацію про те, що Росія планує наступ на нашу країну.

На заяву американського лідера відреагували в Офісі президента. Радник голови Михайло Подоляк заявив, що Україна була готова до різних сценаріїв, але такого масштабу вторгнення не очікувала. За його словами, "нерозумно в чомусь звинувачувати країну, яка понад 100 днів ефективно бореться у повноцінній війні проти набагато ресурсного опонента, якщо ключові країни не зуміли превентивно зупинити мілітаристські апетити РФ, чудово їх знаючи".