19 травня
Завантажити ще

Подоляк пояснив, чому Україна не відреагувала на попередження Заходу про вторгнення РФ

Подоляк пояснив, чому Україна не відреагувала на попередження Заходу про вторгнення РФ
Фото: president.gov.ua

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на звинувачення президента Сполучених Штатів Джо Байдена, що глава держави Володимир Зеленський проігнорував попередження західних країн про наступ, що готується Росією. За його словами, Україна була готова до різних сценаріїв, але такого масштабу вторгнення не очікувала. Про це він повідомив у коментарі " РБК-Україна ".

- У Володимира Зеленського на столі постійно була відповідна аналітика, яка базувалася на якісних розвідках/даних. Президент також уважно реагував на всі слова та попередження наших партнерів. Питання завжди було лише у тому, яким саме буде обсяг вторгнення? Безперечно, обсяг вторгнення, який ми побачили 24 лютого, шокував багато країн, включаючи наших партнерів», - пояснив Подоляк.

Як зазначив радник голови ВП, звинувачувати українську сторону в таких питаннях "безглуздо", оскільки "деякі лідери також не змогли зупинити наступ на нашу країну".

- Ключове, мені здається, що безглуздо в чомусь звинувачувати країну, яка понад 100 днів ефективно бореться у повноцінній війні проти набагато ресурсного опонента, якщо ключові країни не зуміли превентивно зупинити мілітаристські апетити РФ, чудово їх знаючи..., - наголосив він.

ПРО ЩО МОВА?

Агентство Bloomberg опублікувало заяву президента США Джо Байдена. У ньому американський лідер стверджує, що президент Володимир Зеленський нібито не звернув увагу на попередження західних країн про вторгнення Росії в Україну. За його словами, американська сторона мала достовірну інформацію про те, що Росія планує наступ на нашу країну.