Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

З початку вторгнення РФ в Україні постраждали 689 дітей

З початку вторгнення РФ в Україні постраждали 689 дітей
Фото: Alexas_Fotos/pixabay.com

Жертвами російського вторгнення вже стали 689 дітей, з яких – 423 дитини загинули. Ще 139 дітей вважаються зниклими безвісти. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

- За 98 днів вторгнення Росії внаслідок ударів окупантів постраждали 689 дітей. І це лише ті, про кого ми знаємо. У нас поки що немає всієї інформації з території, яка зараз залишається окупованою. Але з того, що відомо сьогодні, – 446 дітей поранено, 243 дитини загинули. Ще 139 пропали безвісти, – повідомив глава держави.

У своєму зверненні Зеленський згадав про випадки атак військових РФ, внаслідок яких у різних регіонах країни загинули маленькі українці.

- Маленькі особи, які навіть не встигли побачити, що таке життя. Як маленький Денис із Житомирської області, із села Малинівка, загинув разом із усією родиною, коли російський літак скинув бомби на село. Денису не було й двох років. Як Степан із села Нові Петрівці Київської області. Йому й трьох років не було, коли російський снаряд вдарив у дворі будинку. Малюк отримав смертельні поранення. Як Аня з Бучі на Київщині, їй було 14 років. Вона була вбита, коли російські військові обстріляли на дорозі мікроавтобус. Люди просто намагалися врятуватися. Аня була в цій машині разом із мамою та бабусею. Загинули всі, - сказав він.

Глава держави нагадав українцям про загибель дворічної Поліни з Бородянки, про 4-річну Арину з Миколаївщини, 15-річного одесита Святослава та інших неповнолітніх, які отримали смертельні поранення під час обстрілів.

– Аліса з Охтирки Сумської області. 7 років дитині. Загинула другого дня повномасштабної війни внаслідок російського артилерійського обстрілу. Окупанти били прямо по житлових будинках. Микита з міста Ізюма, Харківська область. Йому було три роки. У ніч проти 3 березня було вбито внаслідок російського авіаудару містом. Загалом тієї ночі загинули дев'ятеро людей. Дві сестри – Варвара та Поліна з Маріуполя. Варварі було 14 років, а Поліні – 11. Вони загинули внаслідок російського обстрілу житлового будинку, - наголосив президент.

Як зазначив Зеленський, у своїй промові він назвав імена лише десяти дітей зі списку жертв вторгнення Росії до України. За його словами, таких випадків у нашій країні зафіксовано сотні, але відомо не про всіх.