Завантажити ще

Країни Азіатсько-Тихоокеанського економічного форуму закликали РФ негайно вивести війська з України

Країни Азіатсько-Тихоокеанського економічного форуму закликали РФ негайно вивести війська з України
Фото: SOE ZEYA TUN/REUTERS

Представники семи країн Азіатсько-Тихоокеанського економічного форуму засудили дії РФ в Україні та закликали російських окупантів негайно припинити військову агресію проти України. Як пише Reuters, спільну заяву зробили представники США, Австралії, Канади, Чилі, Японії, Республіки Корея та Нової Зеландії.

У документі наголошується, що країни мають серйозні побоювання з приводу гуманітарної кризи в Україні.

- Підтверджуючи важливість заснованого на правилах міжнародного порядку, який підтримує відкритий, динамічний, стійкий та мирний Азіатсько-Тихоокеанський регіон, ми наполегливо закликаємо Росію негайно утриматися від застосування сили та повністю та беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України, - наголошується у заяві.

Вже неодноразово повідомлялося, що через війну в Україні під загрозою виявилося постачання зернових країн усього світу. В українських портах є десятки тонн зерна, які неможливо вивезти. В ООН зазначили, що вторгнення РФ поглибить проблему голоду у світі. Особливо це стосується країн із продовольчою кризою, включаючи Афганістан, Ефіопію, Гаїті, Сомалі, Південний Судан, Сирію та Ємен.