Завантажити ще

Міноборони: Росія визначає нові рубежі для пуску ракет по Україні

Міноборони: Росія визначає нові рубежі для пуску ракет по Україні
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Обстановка у районі бойових дій має ознаки загострення. Про це на брифінгу у Києві повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.

- Обстановка у районі проведення бойових дій наразі залишається напруженою та має ознаки подальшого загострення. Російські окупаційні війська ведуть інтенсивний вогневий вплив уздовж усієї лінії зіткнення та намагаються бити артилерією вглиб оборони українських військ. Це, зокрема, у донецькому операційному районі та на слов'янському напрямку, - розповів він.

Росія зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веде розвідку, здійснює інженерне обладнання позицій, намагається поповнювати запаси озброєння, військової техніки, боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, а також пробує покращити своє тактичне становище на окремих напрямках.

Спікер Міноборони повідомив, що агресор визначає нові рубежі для запуску ракет територією України.

- Як стало відомо нашій розвідці, російські екіпажі далеких бомбардувальників Ту-22М3 відпрацьовували умовні пуски ракет із повітряного простору північної частини тимчасово окупованої території АР Крим, - сказав він.

З території Білорусі зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів. Також існує можливість продовження ракетних ударів та артилерійських обстрілів прикордонних районів України.

– З метою уточнення позицій артилерії, маршрутів висування та становища наших підрозділів противник вів повітряну розвідку у Чернігівській та Сумській областях, – повідомив Мотузяник.

У готовності до застосування в акваторії Чорного моря знаходяться два кораблі із сумарним залпом до 16 КРМБ типу "Калібр".

17 травня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Росія накопичує ресурси та зводить оборонні фортифікації на тимчасово окупованих територіях, готуючись до довготривалої війни.