Завантажити ще

Затриманий Ігор Бакай: любитель розкішного життя, конкурсів краси та муфлонів

Затриманий Ігор Бакай: любитель розкішного життя, конкурсів краси та муфлонів
Фото: ок.ру

58-річного Ігоря Бакая затримали у Підмосков'ї (Росія). Його авто зупинили співробітники ДПС, перевірили документи та – бінго! Водій, виявляється, у федеральному розшуку МВС та Національного центру боротьби з корупцією Республіки Молдова за підозрою у скоєнні шахрайства в особливо великому розмірі. Колишнього українського політика відправили під арешт.

Коротка передісторія така: у жовтні 2017 року Бакая вже затримували у Москві за звинуваченням у шахрайстві. Його компанія, за версією слідства, уклала договір позики з гірничо-металургійним холдингом "Металоінвест", засновником якого є російський олігарх Алішер Усманов. У призначений термін фірма Бакая гроші повернути не змогла. Суму збитків оцінили у 630 мільйонів рублів (понад 6,5 мільйона доларів). Крім цього, у прокуратурі Росії лежать 10 заяв від інших обдурених Бакаєм приватних осіб.

Слідство тривало до 2020 року. Ігоря Бакая за шахрайство в особливо великих розмірах засудили на чотири роки позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 4 роки. Під час слідства Бакай був визнаний банкрутом, як і його дружина.

Ігоря Бакая (ліворуч) називали

Ігоря Бакая (ліворуч) називали "завгоспом" Леонида Кучмы. Фото: focus.ua

«Батько» Нафтогазу, ДУСі та «хрещений батько» Фірташа

В Україні за Ігорем Бакаєм також тягнеться шлейф компромату, пов’язаного з корупцією.

Ігор Бакай очолював Державне управління справами України, був радником президента Леоніда Кучми, а також ініціював створення НАК «Нафтогаз України» у 1998-2000-х роках і став першим головою її правління.

Він був першим головою "Нафтогазу України", який розплатився за газ для України товарами та продуктами. Наприклад, корпорація поставила до Туркменістану майже 1 млн пар галош у розрахунок за вжитий газ. Для туркменів це був цінний і дефіцитний товар.

Він же завгосп Леоніда Кучми, заклятий ворог Юлії Тимошенко та "батько" скандальної ДУСі (Державного управління справами). Компанія Бакая «Інтергаз» свого часу поступово почала витісняти решту газотрейдерів, у тому числі й «газову королеву» Юлію Тимошенко з її ЄЕСУ. Тоді розігралася ціла битва. Юлія Володимирівна звинувачувала газового магната у всіх смертних гріхах, але довести його причетність до грандіозних схем розкрадань блакитного палива не змогла. «Інтергаз» був оптовим імпортером російського газу з річним контрактом на 10 млрд кубометрів газу.

Під керівництвом Ігоря Бакая також створювалася українсько-російська компанія «Росукренерго», яка стала монополістом українського ринку і яку очолив Дмитро Фірташ.

ДУСя під керівництвом Бакая забезпечувала діяльність Леоніда Кучми, Верховної Ради, Кабінету міністрів та інших органів влади, під її керуванням знаходилися десятки державних підприємств та організацій. Ігор Бакай стояв біля керма ДУСі трохи більше року. За цей час він знову прокрався - перепродував готелі, нерухомість Національного комплексу, оздоровчі центри у Криму.

Бакай був першим главою "Нафтогаз України", який розплатився за газ товарами та продуктами. Наприклад, поставив до Туркменістану майже 1 млн пар галош.

У особистих цілях використовував авіаційну техніку авіапідприємства «Україна»: за рік на комерційних рейсах було здійснено 68 вильотів, що обійшлося державі в 1 млн гривень.

Падіння імперії Бакая припало на 2004 рік. Тоді закінчувалася остання каденція Леоніда Кучми, а чекати на прихильність від Ющенка, Тимошенко чи Януковича він не став. Коли закінчувалась президентська кампанія 2004 року, Ігор Бакай покинув межі України. Його від'їзд назвали втечею.

У 2005 році правоохоронці звинуватили екс-голову ДУСі у перевищенні та зловживанні службовими повноваженнями. Тaкож йогo почaли підозрювати у причетності до здійснення ряду тяжкиx економічних злочинів і нeзaкoннoго відчуження державного майна: готелів «Дніпро» та «Укрaїнa», нeрухомості Нaціoнaльнoгo кoмплeкcу «Екcпoцeнтр Укрaїни» у Києві, кількох кримcьких здрaвниць. КРУ перевірило ДУСю і встановило, що Ігор Бакай незаконно витратив 830 мільйонів. Але йому нічого не було. Його оголосили у міжнародний розшук, і він навіть був затриманий російською міліцією у Москві, але того ж дня був відпущений. Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах у 2005 році пішов у відставку та поїхав до Росії. У березні 2005 року він отримав громадянство РФ.

В Україні кримінальні справи проти олігарха не рухалися з місця навіть за нової «помаранчевої» влади. У 2006 році Печерський суд Києва постановив припинити розслідування.

Одна із свіжих фотографій Ігоря Бакая. Фото: Flipchat07/uk.wikipedia.org

Одна із свіжих фотографій Ігоря Бакая. Фото: Flipchat07/uk.wikipedia.org

Вілли у США, реактивний літак та «Сонячне місто»

Бакай свого часу був одним із найбагатших людей України, який уславився власними величезними заповідниками, розкішними палацами, нерухомістю за кордоном, а також грандіозними фестивалями, які він організовував для своїх друзів.

Свою першу елітну нерухомість Ігор Бакай купив у 1994 році. Це був особняк у штаті Філадельфія. У ньому були 22 кімнати, 3 каміни і 9 ванних. Його вартість становила 2 млн доларів. Після придбання особняка у Філадельфії Ігор Миxaйлович від імені тещі купує ще один маєток у тому ж штаті вартістю під 10 мільйонів. В Україні Бакай жив у селі Великі Петрівці на колишній дачі першого секретаря ЦК КПУ Валерія Щербицького.

[quote_kp type="inr_left" text="Бакай свого часу був одним з найбагатших людей України, який уславився власними величезними заповідниками, розкішними палацами, нерухомістю за кордоном".

У 2001 році Ігoр Бaкaй звів загородній кoмплeкc у ceлі Циблі під Пeрeяcлавoм-Хмeльницьким нa бeрeзі Кaнівcькoгo вoдoсховищa під нaзвою «Сoнячне місто» у 4000 гeктaрів лісових угідь, розташованих вздовж Дніпрa. За його бажанням до заповідника завезли муфлонів, козлів, оленів, кабанів, лисиць, фазанів, орланів білохвостих.

[/quote_kp]

Місцеві жителі спробували протидіяти цьому захопленню землі, але Бакай за місяць погасив дворічну заборгованість по зарплаті фермерам.

У 2010 році Ігор Бакай через власну фірму Anna Maria Verm gensverwaltungs GmbH придбав два німецькі палаци у Баден-Бадені за 32 млн євро, які потім у нього відібрав за несплату німецький суд.

У його розпорядженні був і реактивний літак Falcon вартістю 20 млн доларів, який подарував Бакаю президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

Про те, що Бакай любить розкішне життя, відомо давно. Одного разу під час візиту до Америки Ігор Михайлович з товаришами посидів у ресторані на 11 тисяч доларів. Його захопленнями були полювання та модельний бізнес – організація конкурсів краси.

Розкішний палац у Баден-Бадені у Бакая влада Німеччини відібрала за борги. Фото: Ichneumon/commons.wikimedia.org

Розкішний палац у Баден-Бадені у Бакая влада Німеччини відібрала за борги. Фото: Ichneumon/commons.wikimedia.org

Новини по темі: Арешт Розкрадання Нафтогаз