9 червня
Завантажити ще

Глава посольства США заявила, що Україна має шанс вступити до НАТО, як Фінляндія та Швеція.

Глава посольства США заявила, що Україна має шанс вступити до НАТО, як Фінляндія та Швеція.
Фото: Державний департамент США//wikimedia.org

Україна може обійти процедуру надання Плану дій щодо членства та вступити до НАТО. Це реально, якщо країна відповідатиме більшій частині вимог Альянсу, розповіла тимчасово повірена США в Україні Крістіна Квін в інтерв'ю Європейській правді.

- Щодо можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, то План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а відтак Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак я не називала б це скороченою процедурою, - сказала вона.

За словами Квін, ПДЧ є механізмом, що дозволяє державі-члену визначити вимоги для сумісності. І якщо якась держава вже відповідає всім вимогам, то План дій щодо членства стає непотрібним.

- Тому як Україна, так і будь-яка інша країна не повинна отримувати План дій щодо членства та виконувати його у разі, якщо ви загалом відповідатимете більшій частині вимог, - пояснила Крістіна Квін.

У квітні стало відомо, що Фінляндія та Швеція розглядають можливість стати членами НАТО вже цього літа. Перша може подати заявку на членство у червні, після чого вже зможе говорити про бажання вступити до НАТО Швеція. Таким чином, у разі вступу двох країн до Альянсу кількість його країн-учасниць зросте з 30 до 32.

Новини по темі: НАТО посольство США