Завантажити ще

Нова президент Угорщини Каталін Новак засудила агресію РФ та підтримала вступ України до Євросоюзу

Нова президент Угорщини Каталін Новак засудила агресію РФ та підтримала вступ України до Євросоюзу
Фото: ISVÁN HUSZTI/TELEX

Під час церемонії інавгурації новий лідер Угорщини Каталін Новак озвучив свою позицію щодо війни в Україні, яку розгорнула Росія. Політик засудила дії Москви. Про це пише " Telex ".

- Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми назавжди скажемо "ні" всім зусиллям відновити Радянський Союз. Ми, угорці, хочемо миру тут та у сусідніх країнах, ми хочемо миру, а не війни, - заявила Новак.

Як зазначається у повідомленні, угорська сторона вимагатиме розслідування військових злочинів Росії в Україні та покарання для винних.

- Ми не нейтральні, ми на боці безневинних жертв та правди. Ми виконуємо свої зобов'язання в рамках ЄС та НАТО, але якщо цього захочуть угорські інтереси, ми скажемо ні. За жодних обставин ми не хочемо відмовлятися від свого суверенітету, за який неодноразово боролися і постійно розвиваємо наші оборонні сили, - зазначено в повідомленні.

За словами Новак, Угорщина підтримує прагнення України щодо вступу до Європейського Союзу. Політик наголосила, що країна готова жертвувати заради миру і не перешкоджатиме допомоги держав-союзників. У той же час угорська сторона не погодиться на рішення, які вимагають від їхніх мешканців більше жертв, ніж збитки, завдані російському агресору.