5 жовтня
Завантажити ще

Заступник міністра оборони спростувала, що ситуація на окупованих територіях не контролюється

Заступник міністра оборони спростувала, що ситуація на окупованих територіях не контролюється
Фото: facebook.com/ganna.maliar

Україна робить все можливе для повернення тимчасово окупованих Росією територій. Про це сказала в інтерв'ю LB.ua заступник міністра оборони Ганна Маляр.

- Я зараз думаю, що з цього всього можна сказати, в нас за законом цим займається підрозділ Сил спеціальних операцій. На сьогодні те, що не можуть провести референдум, це ж не випадково. Я не можу все розказувати, але робіть висновки. Те, що на сьогодні там є небагато зрадників, які готові очолити якісь місцеві осередки, що їм там непросто, і дехто з них вже не з нами… Є такі факти.

Тобто не можна говорити, що ситуація там не контролюється, ніхто нічого не знає, захопили чи ні. Це війна, і оборонний задум, в тому числі спеціальні операції, це не предмет роликів, інтерв’ю чи ще чогось, тому що ми зірвемо всю роботу, - розповіла Маляр, яка очолює напрямок стратегічних комунікацій та інформаційної політики.

Ганна Маляр пояснила цим і стриманість прогнозів Міністерства оборони та Генерального штабу щодо ходу війни. Заступник міністра зазначила, що будь-яке слово сприйматиметься ворогом для коригування.

- Ну от скажімо, коли нас постійно просять, вимагають: скажіть, чому там в певний регіон не надіслали певному підрозділу допомогу? Немає значення, яку відповідь ми дамо. Якщо скажемо, що не надіслали – це сигнал ворогу, а значить немає ніяких контактів, значить, все-таки все йде успішно. Якщо ми скажемо: ні, хвилиночку, допомога йде, для них це означає, що вони недопрацювали, десь є канал, по якому йде допомога.

Те саме стосується і стратегії. Будь-яка відповідь буде означати, що є якийсь план. Зрозуміло, що якийсь план є, але це буде сприйматися як привід для того, щоб коригувати їхні дії, - сказала вона.

За словами Маляр, йде дуже складна боротьба, іноді співвідношення сил становило 1:15 не на користь України. Надмірну впевненість Росії у своїх силах вона назвала однією з причин поразки окупантів у боротьбі за Київ. Україна перемогла на цьому напрямі за рахунок "інтелекту та злагодженості".