23 вересня
Завантажити ще

У підсумковій заяві лідери G7 заявили, що Путін ганьбить Росію та пообіцяли далі допомагати Україні

У підсумковій заяві лідери G7 заявили, що Путін ганьбить Росію та пообіцяли далі допомагати Україні
Фото: POOL/REUTERS

За підсумками саміту країн Великої сімки лідери держави ухвалили підсумкову заяву, в якій заявили про те, що війна Путіна ганьбить Росію та історичні жертви її народу. А також пообіцяли продовжувати підтримувати Україну. Текст заяви оприлюднено на сайті Білого дому.

- Президент Путін та його режим вирішили вторгнутися до України у неспровокованій агресивній війні проти суверенної країни. Його дії ганьблять Росію та історичні жертви її народу. "Власним вторгненням в Україну та діями на ній з 2014 року Росія порушила заснований на правилах міжнародний порядок, зокрема Статут ООН, створений після Другої світової війни, щоб позбавити майбутні покоління від лих війни", - наголосили лідери країн.

Вони зазначили, що в рамках того, що відбувається, G7 і Україна «єдині в цей скрутний час». G7 продовжить надавати Україні військову та оборонну допомогу Збройним Силам України, захищати її мережі від кібератак та розширюватиме співпрацю з питань інформаційної безпеки.

Лідери країн пообіцяли, що всі причетні до розв'язаної війни, включаючи Лукашенка, до відповідальності за їхні дії відповідно до міжнародного права. Паралельно G7 фінансово допомагатиме Україні, щоб «ліквідувати фінансові розриви та надавати базові послуги населенню».

Також планується розробити варіанти довгострокової підтримки, спрямованої на відновлення країни та реконструкцію зруйнованих об'єктів інфраструктури;

Лідери країн пообіцяли:

  • ще більше посилити санкції проти агресора і відмовитися від російських енергоресурсів,
  • розгорнути боротьбу з російською пропагандою та рашистською ідеологією,
  • посилити кампанію «проти фінансової еліти та членів сім'ї, які підтримують президента Путіна у його військових зусиллях і розбазарюють ресурси російського народу».

- «Велика сімка» та Україна єдині у цей скрутний час і у своєму прагненні забезпечити демократичне та процвітаюче майбутнє України. Ми, як і раніше, єдині в нашій рішучості не допустити, щоб президент Путін виграв війну проти України, - підсумували лідери країн.

Напередодні президент Володимир Зеленський виступав на саміті G7. Він заявив, що для перемоги у війні з РФ Україні необхідні три речі – посилені постачання озброєння від Заходу, фінансова підтримка та руйнівні санкції проти країни-агресора.