22 вересня
Завантажити ще

Брати Саакашвілі зібрали акцію біля будівлі уряду Грузії: Він на межі життя та смерті

Брати Саакашвілі зібрали акцію біля будівлі уряду Грузії: Він на межі життя та смерті
Фото: Олександр Бураков/dw.com

Брати Міхеїла Саакашвілі влаштували у Тбілісі акцію біля Держканцелярії уряду Грузії. Георгій і Давид Саакашвілі заявили, що третій президент країни перебуває на межі життя та смерті, передають "Інтерфакс" та Deutsche Welle. Вони вимагали від влади допустити до Руставської в'язниці кваліфікованих лікарів і перевезти Саакашвілі на лікування до закордонної клініки.

- Ми вимагаємо від влади порятунку життя Міхеїла, який реально перебуває на межі життя та смерті. На жаль, представники влади цинічно ставляться до стану здоров'я мого брата, заявляючи, що нібито він навмисне завдає собі шкоди, не приймаючи їжі, щоб вийти з в'язниці, - сказав журналістам Георгій Саакашвілі.

За його словами, екс-президент Грузії майже не вживає їжу, має серйозні проблеми з пересуванням і мовою.

За оцінкою журналістів, до Держканцелярії прийшли близько 1500 людей. Цивільна дружина Міхеїла Саакашвілі, депутат Верховної Ради України Ліза Ясько залишила емоційний пост у Фейсбуці. Вона звинуватила владу і народ Грузії у нестачі людяності.

"Насміхатися і отримувати задоволення, коли людині погано, – це звірство! Політично спекулювати чи мовчати – це злочин! Люди, грузини, прокиньтеся! Невже у вас так мало людяності? Ви ж не окупанти, які роблять звірства в Україні! Ви грузини! Міхеїл Саакашвілі дуже вірить у ваш народ. Завжди вірив… Передайте Міхеїла Саакашвілі на лікування за кордон! З політичними гарантіями, якщо вам вони потрібні!" – написала вона.

26 квітня лікар створеного при омбудсмені Грузії альтернативного медичного консиліуму Отар Тоїдзе заявив, що Саакашвілі загрожує інвалідність. 2 травня прихильники третього президента заявили про перехід до масштабних акцій протесту по всій країні.

Міхнїл Саакашвілі перебуває в ув'язненні вже сім місяців. Його затримали 1 жовтня 2021 року, коли він повернувся до Грузії після восьми років відсутності. Екс-президента затримали на підставі двох вироків, винесених заочно. Екс-президент вважає себе політичним в'язнем.