Завантажити ще

Держдеп США – про слова Лаврова про євреїв: Прояв найнижчої форми расизму

Держдеп США – про слова Лаврова про євреїв: Прояв найнижчої форми расизму
Фото: tn.usembassy.gov

Висловлення глави МЗС Росії Сергія Лаврова про євреїв та лідера України Володимира Зеленського є проявом "нижчої форми расизму, пропаганди та брехні". Таку думку на брифінгу висловив офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс.

– Заява міністра закордонних справ лаврова справді є проявом найнижчої форми расизму, найнижчої форми пропаганди, найнижчої форми підступної брехні, – заявив Прайс, слова якого цитує « Суспільне ».

Офіційний представник Держдепу США також висловив підтримку міністру закордонних справ Ізраїлю, який назвав висловлювання Лаврова непростимим.

Спікер Держдепу додав, що заява російського міністра та поведінка представників російської влади "доводить, що немає жодного дна, коли справа доходить до того, як низько вони можуть опуститися".

Історія питання

Лавров в інтерв'ю італійським ЗМІ заявив, що Адольф Гітлер мав єврейську кров, а найзатятіші антисеміти, як правило, євреї.

– Він (Зеленський, – ред.) висуває аргумент: яка у них може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але у Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї, - сказав Лавров.

Незабаром після публікації інтерв'ю Ізраїль засудив слова Лаврова та викликав посла РФ «на килим». Зеленський назвав висловлювання глави МЗС РФ спробою перекласти на єврейський народ провину за злочини нацистів.