Завантажити ще

У Зеленського відповіли Лаврову на слова про євреїв: Печерний антисемітизм

У Зеленського відповіли Лаврову на слова про євреїв: Печерний антисемітизм
Фото: мід рф

В Офісі президента України вважають обурливими і засудили заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що "Гітлер мав єврейську кров", а "затяті антисеміти, як правило, євреї", які були зроблені в контексті національної приналежності Володимира Зеленського.

Радник керівника ОП України Михайло Подоляк у Твіттері зазначив, що "відверті антисемітські заяви Лаврова, звинувачення євреїв у WWII та Голокості - ще одне свідчення, що саме Росія є правонаступником нацистської ідеології. Намагаючись переписати історію, Москва просто шукає аргументи для виправдання масових вбивств".

Голова ОП Андрій Єрмак заявив, що Росія таким чином намагається пояснити свою нісенітницю про "денацифікацію", фактично ставлячи під сумнів існування вже не лише української нації, але й Голокосту.

– Спочатку вони вдарили ракетами по території, де знаходиться меморіальний комплекс Бабин Яр. Тепер глава МЗС РФ Сергій Лавров порівнює Володимира Зеленського із Гітлером, який убив 6 мільйонів євреїв, - обурений Єрмак. – Це печерний антисемітизм, який прикриває теорії змови, на яких завжди будуються диктаторські режими. Висловлюю повну солідарність із єврейським народом. Така неприхована агресія росіян та неповага до історичної пам'яті цілих народів не має залишатися без відповіді.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що висловлювання Лаврова лише показують, як глибоко вкорінений антисемітизм у російській еліті.

- Його огидні коментарі образливі для президента Зеленського, України, Ізраїлю та єврейського народу. У ширшому значенні його слова демонструють, що сучасна Росія сповнена ненависті до інших народів, - відреагував Кулеба.

Лавров дав інтерв'ю італійським ЗМІ. У ньому він розкритикував дії президента України Володимира Зеленського та «нацистських елементів», заявивши, що Адольф Гітлер мав єврейську кров, а найзатятіші антисеміти, як правило, євреї.

- Він висуває аргумент: яка у них може бути нацифікація, якщо він сам єврей. Можу помилитися, але Гітлер теж мав єврейську кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї, - сказав Лавров.

Ізраїль вже викликав із цього приводу російського посла для вручення ноти протесту і чекає на вибачення особисто від Лаврова.