23 вересня
Завантажити ще

Ізраїль обурений антисемітськими висловлюваннями Лаврова. Посла РФ викликали для роз'яснень

Ізраїль обурений антисемітськими висловлюваннями Лаврова. Посла РФ викликали для роз'яснень
Фото: POOL/REUTERS

Посол РФ в Ізраїлі Анатолій Вікторов викликаний у МЗС Ізраїлю після «обурливого висловлювання» міністра закордонних РФ Сергія Лаврова. Йдеться про слова глави МЗС Росії про те, що найзапекліші антисеміти, як правило, євреї.

- Висловлювання міністра закордонних справ Лаврова є непробачною та обурливою заявою, а також жахливою історичною помилкою. Євреї не вбивали себе під час Голокосту. Найнижчий рівень расизму щодо євреїв - це звинувачувати самих євреїв в антисемітизмі, - написав на своїй сторінці у Твіттері міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід.

У прес-службі ізраїльського відомства додали, що посла РФ в Ізраїлі викликали "для роз'яснювальної бесіди"

Голова правління меморіального комплексу "Яд ва-Шем" Дані Даян у свою чергу назвав слова Лаврова "необґрунтованими, маревними, небезпечними та заслуговуючими на всіляке засудження".

Про що мова

Лавров дав інтерв'ю італійським ЗМІ. У ньому він розкритикував дії президента України Володимира Зеленського та «нацистських елементів», заявивши, що Адольф Гітлер мав єврейську кров, а найзатятіші антисеміти, як правило, євреї.

- Він (Зеленський. - Ред.) висуває аргумент: яка у них може бути нацифікація, якщо він єврей. Можу помилитися, але у Гітлера теж була єврейська кров. Це абсолютно нічого не означає. Мудрий єврейський народ каже, що найзатятіші антисеміти, як правило, євреї, - сказав Лавров.

Ізраїль з початку війни в Україні засудив дії Росії, проте утримується від запровадження проти неї санкцій та постачань Україні зброї - за що його критикують у Києві.