Завантажити ще

Єрмак та Макфол презентують ЗМІ свій план санкцій проти Росії та Білорусі

Єрмак та Макфол презентують ЗМІ свій план санкцій проти Росії та Білорусі
Фото: t.me/ermaka2022

Андрій Єрмак та Майкл Макфол презентують 21 квітня свій План дій щодо санкцій проти Росії, а також дадуть відповіді на питання ЗМІ. Про це вранці у четвер повідомили в Офісі президента.

"Сьогодні о 17:30 керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), посол Майкл Макфол презентують План дій щодо санкцій... Андрій Єрмак і Майкл Макфол будуть готові відповісти на запитання представників ЗМІ", - йдеться у повідомленні.

Онлайн-трансляцію можна буде переглянути у Фейсбуці Офісу президента. Посилання на захід у Zoom для ЗМІ: https://bit.ly/3K8lS6A (Meeting ID: 865 7689 9177/Passcode: 750539).

В Офісі президента зазначили, що документ має рекомендаційний характер для міжнародної демократичної спільноти. План складається із десяти ключових напрямів санкційної політики. Серед них:

  • визнання Росії та Білорусі державами – спонсорами тероризму, а збройних сил РФ – терористичною організацією;
  • повна заборона на експорт російських енергоносіїв ;
  • розширення санкцій проти фінансового сектора Російської Федерації та Республіки Білорусь;
  • посилення транспортних і страхових санкцій;
  • розширення та посилення торгових ембарго й персональних санкцій.

Мета санкційного плану - примус влади РФ до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для Росії. У ОП зазначили, що документ склали за погодженням з урядом України, неурядовими організаціями та приватним сектором.

20 квітня Андрій Єрмак поділився посиланням на план. Глава Офісу президента повідомив, що він закриває лазівки, які наразі використовуються для обходу санкцій проти Росії. Зокрема, документ пропонує ембарго на експорт нафти до всіх блендів (сумішей), що містять нафту російського походження, а також санкції проти "Росатому" і вторинні санкції для компаній і банків, які сприяють обходу вже накладених санкцій.

Групу українських та міжнародних експертів створили за ініціативи президента України Володимира Зеленського. Її очолили голова Офісу Андрій Єрмак та колишній посол США у Росії, професор Стенфордського університету Майкл Макфол. Також до групи увійшли російські економісти Сергій Алексашенко та Сергій Гур'єв, колишній посол США в Україні Уільям Тейлор, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, голова Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новиков, доцент економіки Кембриджського університету Олександр Роднянський, генеральний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко та інші.