22 вересня
Завантажити ще

Влада України повідомила про довгоочікуваний гуманітарний коридор з Маріуполя

Влада України повідомила про довгоочікуваний гуманітарний коридор з Маріуполя
Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук повідомила про перший за кілька днів попередньо узгоджений гуманітарний коридор з Маріуполя. Він працюватиме для жінок, дітей та літніх людей.

"З огляду на катастрофічну гуманітарну ситуацію у Маріуполі саме на цьому напрямку ми сфокусуємо наші зусилля сьогодні. Нам вдалося попередньо домовитись про гуманітарний коридор для жінок, дітей та людей похилого віку. Збір у Маріуполі сьогодні, 20 квітня, з 14:00 на розі вулиць Таганрозька та 130-ї Таганрозької дивізії", - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Колона рухатиметься за маршрутом: Маріуполь - Мангуш - Бердянськ - Токмак - Оріхів - Запоріжжя.

"Зважаючи на дуже складну безпекову ситуацію, під час дії коридору можуть відбуватися зміни. Отже, прошу стежити за відповідними офіційними повідомленнями. Ми докладемо всіх зусиль, щоб усе спрацювало як слід", - зазначила Верещук.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко порадив мешканцям зателефонувати чи написати близьким, а також стежити за офіційними повідомленнями. За його інформацією, у місті систематично з'являється інтернет у районі Метро та Порт-Сіті, а також у районі колишнього АТБ на Східному. Найпростіший і перевірений спосіб вийти на зв'язок – за допомогою месенджера Viber.

Попередні три дні українській владі не вдавалося домовитися про гуманітарні коридори для евакуації мирних жителів із небезпечних зон. 19 квітня Ірина Верещук повідомила, що росіяни відмовляються надати коридор для виходу цивільних із Маріуполя у напрямку Бердянська. Продовжуються складні переговори щодо відкриття гуманітарних коридорів у Херсонській та Харківській областях. 17 та 18 квітня гуманітарних коридорів також не було, 16 квітня організували дев'ять маршрутів для евакуації. Київ також намагався домовитися з РФ про евакуацію поранених українських військовослужбовців із Маріуполя.