28 травня
Завантажити ще

Зеленський заявив, що Росія не відповіла на пропозицію щодо обміну Медведчука

Зеленський заявив, що Росія не відповіла на пропозицію щодо обміну Медведчука
Фото: President.gov.ua

Україна не отримала від Росії відповіді щодо обміну заарештованого Віктора Медведчука на маріупольців та українських захисників, які опинилися в блокаді. Про це заявив президент Володимира Зеленського у зверненні до українців.

- На жаль, ми не чуємо відповіді від Росії на пропозицію обміну, яка може дозволити врятувати мирних жителів та захисників Маріуполя. І на це мовчання слід звернути увагу всім, хто був чи може бути пов'язаний із Росією. Коли вирішуватиметься ваша доля, у Москві мовчатимуть. Це показово. І це найкращий аргумент, щоб не зв'язуватися із Російською Федерацією, – заявив Зеленський.

Президент наголосив, що ситуація в Маріуполі залишається без змін – російські окупанти зривають будь-які спроби врятувати людей та намагаються вивезти з міста українців.

- Російські військові блокують будь-які спроби організувати гуманітарні коридори та врятувати наших людей. Місцевих жителів, які опинилися в руках окупантів, намагаються депортувати або навіть мобілізувати до окупаційних військ. Доля як мінімум десятків тисяч маріупольців, які раніше переміщені на територію, підконтрольну Росії, невідома, - зазначив він.

Обмінювати Віктора Медведчука запропонував президент Володимир Зеленський. 16 березня дружина Медведчука – Оксана Марченко звернулася до президента Росії Володимира Путіна з проханням допомогти у звільненні її чоловіка. Вона заявила, що політик дав згоду на обмін.

18 квітня СБУ опублікувала відео, на якому заарештований нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук звертається до президента Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна з проханням обміняти його на захисників та мешканців Маріуполя.