23 червня
Завантажити ще

Місцевий житель "очолював" Димерську громаду на Київщині під час російської окупації

Місцевий житель
Фото: t.me/pgo_gov_ua

Житель Димерської ОТГ у Київській області погодився очолити громаду під час російської окупації, його заарештували. Про це повідомив 17 квітня Офіс Генерального прокурора.

– За даними слідства, чоловік після окупації смт Димер Вишгородського району Київської області добровільно погодився на пропозицію військових Російської Федерації щодо співпраці. Отримавши гарантії особистої безпеки від представників окупаційних військ, він допомагав їм орієнтуватися на місцевості.

На початку березня 2022 року окупанти примусово зібрали місцеве населення. Під час виступу перед громадянами підозрюваний повідомив, що відтепер він новообраний голова Димерської ОТГ.

В умовах воєнного стану він підбирав людей для незаконної співпраці зі збройними силами держави-агресора, залучав їх до виконання робіт у селищній раді та на території громади. Також підозрюваний надавав російським військовослужбовцям відомості про учасників АТО, територіальної оборони та депутатів серед місцевих жителів, - розповіли у відомстві.

Чоловіка заарештували за звинуваченням у колабораційній діяльності та несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ та інші військові формування в умовах воєнного стану.

Справжнім головою Димерської об'єднано-територіальної громади Володимир Підкурганний. В інтерв'ю «Слідство.Інфо» він розповів, що під російською окупацією перебували селище Димер та 34 села громади. Через підрив мосту між Лютежем та Демидовом ОТГ опинилася в ізоляції. Окупанти намагалися схилити Підкурганного до співпраці, і за кілька тижнів йому довелося покинути громаду.

За його словами, за час російської окупації у Димерській ОТГ пропало близько 60 людей. Деяким жителям росіяни дозволили виїхати до Білорусі, але люди змінювали маршрут та під обстрілами вискакували на Житомирську трасу. Є ті, хто через Білорусь виїхав до Польщі.

Міністерство оборони України повідомило про звільнення усієї Київської області від російських військ 2 квітня. Проте, після цього РФ продовжила завдавати ракетних ударів по регіону та столиці.