Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Денисова: На початку травня російські окупанти планують провести "референдум" у Херсоні

Денисова: На початку травня російські окупанти планують провести
Фото: facebook.com/100044138451142

Російські військовослужбовці намагаються окупувати Херсон та перетворити його на так звану "Херсонську народну республіку". У зв'язку із цим вони готують на першу декаду травня "референдум". Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Фейсбуці.

– Рашисти не залишають намірів створити на території Херсонської області так звану республіку ХНР. У Херсоні планують використовувати схему псевдореферендумів, які проводили окупанти у 2014 році в Луганську та Донецьку, коли замість будь-якого виявлення влади народу було створено лише картинку для російського телебачення, - заявила Денисова.

За її словами, у друкарні Нової Каховки вже нібито друкуються так звані "бюлетені" для "голосування".

– За інформацією свідків, у друкарні міста Нова Каховка друкують «бюлетені» для проведення «референдуму». Очевидно, всі протоколи про результати «голосування» будуть підготовлені заздалегідь та завезені до обласного центру. Проведення псевдореферендуму планується у період з 1 травня до 10 травня 2022 року. У цей період мають намір закрити Херсон на в'їзд та виїзд та відключити весь зв'язок, - зазначила вона.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, омбудсмен звернулася до Комісії ООН з розслідування прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну через факти військових злочинів і порушення прав людини Росії в Україні. Також Денисова підкреслила, що захопити Херсон російським окупантам не дають місцеві жителі, які продовжують протистояти і виходити на протести.