28 вересня
Завантажити ще

У Кремлі заявили, що жодних закулісних відносин із Росією Медведчук ніколи не мав

У Кремлі заявили, що жодних закулісних відносин із Росією Медведчук ніколи не мав
Фото: kremlin.ru

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сумнівається у можливості обміну затриманого в Україні Віктора Медведчука. По-перше, останній не має відношення до так званої "спецоперації", а по-друге, невідомо, чи хоче сам депутат брати участь в обміні. Слова спікера Путіна цитує видання "Медуза ".

- Добре відомі також погляди Медведчука на користь налагодження нормальних, взаємовигідних, партнерських відносин України та Росії. Позиція ця завжди була відкрита, жодних закулісних стосунків із Росією Медведчук ніколи не мав, – заявив прес-секретар.

На користь цієї заяви Пєсков навів аргумент, що, будучи пов'язаним із Кремлем, Медведчук покинув би територію України ще до початку «спеціальної військової операції», але він цього не зробив.

- Щодо обміну, про який із таким завзяттям, запалом, задоволенням заговорили різні діячі в Києві, Медведчук не є громадянином Росії, він не має жодного стосунку до спеціальної військової операції. Він є іноземним політичним діячем. Ми взагалі не знаємо, чи хоче він сам якоїсь участі Росії у вирішенні цієї пасквільної щодо нього ситуації, - зазначив він.

Пєсков зауважив також, що якби свого часу ідеї партії Медведчука "враховувалися і лягли в основу державної політики України", то жодної військової операції не було б. У Кремлі, за його словами, "безперечно", стежитимуть за долею затриманого політика.

Раніше повідомлялося, що в Україні, реалізуючи ідею Володимира Зеленського, готові обміняти Віктора Медведчука і передати в Росію, але спочатку хочуть як слід допитати. При цьому Михайло Подоляк вважає, що найкраще Віктору Медведчуку наразі надовго сховатися в українській в'язниці, оскільки у Росії його ліквідують як винуватця провалу повномасштабного вторгнення.

12 квітня президент та СБУ повідомили про затримання в Україні народного депутата Віктора Медведчука, який у лютому втік з-під домашнього арешту (політику інкримінують держзраду та замах на розграбування національних ресурсів).