24 травня
Завантажити ще

Маляр: до Києва рано повертатися через ризик застосування хімзброї та величезного ракетного арсеналу Росії

Маляр: до Києва рано повертатися через ризик застосування хімзброї та величезного ракетного арсеналу Росії
Фото: facebook.com/ganna.maliar

До Києва рано повертатися через ризик застосування хімічної зброї та ракетних ударів з боку Росії. Про це 13 квітня повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

- Справді, зараз ще рано повертатися (до звільнених від російських військ територій Київської області. - Авт.), зокрема й до столиці. І треба не забувати, що сьогодні високий ризик у цілому по державі можливості застосування хімічної зброї з боку РФ – вони розглядають такі сценарії. І незважаючи на те, що вони вже випустили Україною понад тисячу ракет, у них залишається величезний арсенал. Тому сьогодні є всі ризики. Поки точиться війна, ризики є, - сказала вона в ефірі телемарафону.

Маляр додала, що сьогодні ключове завдання російських військ – це схід України, також вони розглядають Харківську та Херсонську області як області дії своїх сил. Проте загроза є і для інших регіонів, зокрема, ризик відновлення агресивних дій.

- Тому на сьогодні не варто розслаблятися – війна в активній фазі зараз, ми не можемо говорити про те зараз, що там спадає активність, про те, що зменшуються бої – вони є, просто вони продовжуються на сході. І в залежності від того, як розвиватимуться обставини в інших регіонах, буде зрозуміло, чи ворог буде просуватися далі, - підсумувала вона.

Мер Бучі Анатолій Федорук також у середу під час телемарафону закликав мешканців міста наразі не повертатися додому. За його словами, питання навіть не в тому, що немає світла, води та газу.

- Ми знаємо, що на півночі з боку Білорусі також є загроза і військові про це попереджають. Щоб не створювати надалі транспортні колапси для наших Збройних сил і не наражати себе на небезпеку, я порекомендував би жителям нашої громади не повертатися, - заявив Федорук.

Міноборони України повідомило про звільнення Київської області від російських військ 2 квітня. З того часу в регіоні триває розмінування. 12 квітня спікер прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що кордони з Білоруссю та Придністров'ям посилено.