4 сiчня
Завантажити ще

Жителі Краматорська: Вони знали, що залізницю розбомбили і люди ночували на вокзалі

Жителі Краматорська: Вони знали, що залізницю розбомбили і люди ночували на вокзалі
Фото: t.me/pavlokyrylenko_donoda

39 загиблих та 87 поранених – жертви ракетного удару по залізничному вокзалу Краматорська тактичним ракетним комплексом «Точка-У». Єдина залізнична гілка для евакуації мешканців Слов'янська, Краматорська та сусідніх населених пунктів серйозно пошкоджена.

- Вони знали, що на залізничному вокзалі у Краматорську буде багато людей. З Краматорська їдуть у безпечні місця та люди з інших міст Донецької області. Але вчора (7 квітня) супротивник розніс залізницю у районі Барвінкове, і потяги перестали ходити. З учорашнього дня люди ночували на вокзалі, чекали, доки ліквідують пошкодження. Усі про це знали, фото та відео були в інтернеті. Тобто цілеспрямовано вдарили по мирних! – не може стримати емоцій Ольга, мешканка Краматорська.

Ольга сама планувала виїзд із міста з літніми батьками до Одеси, але у неї квиток на потяг датований двома днями пізніше. Наразі жінка шукає інші шляхи покинути Краматорськ. Добре, якщо продовжуватимуть виїжджати автобуси у бік Дніпра та Львова – тоді старих вдасться вивезти. Але ніхто не дасть гарантії, що пасажирів знову не вб'ють ракети загарбників.

На вокзалі Краматорська знаходилося близько 2000 людей, які чекали на евакуаційні поїзди. Фото: t.me/pavlokyrylenko_donoda

На вокзалі Краматорська знаходилося близько 2000 людей, які чекали на евакуаційні поїзди. Фото: t.me/pavlokyrylenko_donoda

За попередніми даними, на вокзалі знаходилося близько 4000 людей, які чекали на евакуаційні поїзди. Як кажуть військові експерти, виходячи з точності поразки «Точки-У» близько 95 метрів, можна стверджувати – цілилися безпосередньо на залізничний вокзал.

- Вони не дають нам ні жити, ні евакуюватися, - каже Ольга, яка зараз обдзвонює всіх своїх друзів та знайомих, хто планував виїхати у цей день. - Це і є справжнісінький геноцид! Як це ще окупанти не повідомили, що ті тіла загиблих біля вокзалу – це «постановка, як у Бучі». Вибачте, інакше як тварюками я їх назвати не можу!

На фото залишків «Точки-У» на газоні біля будівлі вокзалу видно, що корпусом ракети нанесений напис «За дітей». Що це означає – ніхто зрозуміти не може. За яких дітей загинули діти на вокзалі у Краматорську (за останніми даними – двоє)?

Збіг це чи ні, але з ранку в Донецьку чутно постріли з важкого озброєння. Випустити «Точку-У» вокзалом Краматорська бойовики могли легко: дальність польоту ракети – 120 км, а Краматорськ знаходиться від Донецька на відстані близько 80 км по прямій.

- Вранці годин з 9-ї в центрі біля донецького ЦУМу було добре чути, як стріляють важким, ногами відчували вібрацію землі. То що цілком могли й запустити, що їм заважає? Бойовики стверджують, що росіяни не мають «Точок», але за результатами пошуку інформації в інтернеті ясно, що ці ракети вже (можливо) не випускаються, але на озброєнні ще кілька десятків є, - каже донеччанин Микола Мороз.

Кремль наполягає, що не використовує "Точку У", але розслідувачі з Conflict Intelligence Team ще 6 березня писали, що їхня армія повернулася до застосування цього типу ракет.