5 листопада
Завантажити ще

Як і чому Росія змінює свою тактику в Україні

Як і чому Росія змінює свою тактику в Україні
Фото: ФБ ДСНС України

Після місяця невдалого наступу на Україну Росія змінює характер бойових дій.

Ракетні удари посиляться

Як повідомив радник голови МВС Вадим Денисенко в ефірі національних новин, Російська Федерація змінює свою стратегію і найближчим часом намагатиметься нарощувати ракетні удари у різних точках України.

Це видно з того, як окупанти в неділю завдали ударів по нафтобазах у Львові, Дубні та Луцьку. З огляду на це можна говорити про зміну стратегії бойових дій Росії.

«Ну, щодо нафтобаз, я додав би ще продуктові склади. Можна сміливо сказати, що це не тактика, а стратегія. Це зміна стратегії взагалі бойових дій Росії», – наголосив радник міністра.

Мета РФ – завадити постачанню паливом українських військових. Крім цього, в Україні розпочинається посівна, і найбільшими споживачами палива є саме сільгоспвиробники. Ще один великий споживач палива – це українська залізниця.

Замість Києва – схід України

Американське видання Wall Street Journal повідомляє: оскільки початкові плани Москви провалилися, Росія зосередиться на захопленні сходу України. Видання пише, що зміна доктрини відбулася після того, як міноборони РФ оголосило оновлені дані про кількість загиблих у війні проти України, які більш ніж удвічі перевищували попередні показники. Також сигналом для Москви став візит президента США Джо Байдена до Польщі, який підтвердив подальшу підтримку Штатами України високотехнологічною зброєю, та зустріч Байдена з американськими військовими у Польщі наступного дня після саміту НАТО.

Якщо вимоги Путіна щодо території й нейтралітету будуть відхилені, він, як і очікується, спробує утримати всі території, які зайняли його сили. Виходячи з наших військових оцінок, схоже, що він повертається до тактики облоги, - пише Wall Street Journal.

 

25 березня начальник Головного оперативного управління Генштабу збройних сил Росії Сергій Рудський оголосив про зміну планів РФ. За його словами, Росія насамперед прагне вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей України, які в РФ вважають територією штучних маріонеткових республік «Л/ДНР», створених та контрольованих Москвою.

Створення в Україні Північної та Південної Кореї

Ключовим елементом досягнення цілей, про які Росія заявила 25 березня, є Маріуполь на узбережжі Азовського моря. Контроль над містом-портом дасть Росії сухопутний коридор до окупованого Криму.

Начальник Головного управління розвідки бригадний генерал Кирило Буданов вважає, що Росія намагатиметься нав'язати Україні так званий «корейський» сценарій і зібрати всі окуповані території в єдине квазідержавне утворення.

«Після невдач під Києвом та неможливості повалити центральну владу України Путін вже змінює головні оперативні напрямки – наразі це південь та схід. Є підстави вважати, що він розглядає корейський сценарій для України. Тобто спробує нав'язати лінію розподілу між неокупованими та окупованими регіонами нашої країни. Фактично це спроба створити в Україні Північну та Південну Корею. Адже проковтнути всю державу він точно не може», - заявив він.

За словами Буданова, окупанти спробують сколотити окуповані території в єдине квазідержавне утворення, яке протиставлятимуть незалежній Україні. «Ми вже бачимо спробу створити «паралельні» органи влади на окупованих територіях та змусити людей відмовитися від гривні. Можливо вони захочуть поторгуватися про це і на міжнародному рівні», - вважає генерал.

Думка експерта

Ігор Романенко, екс-заступник начальника Генштабу України:

- Попри втрати Путін ще не готовий відмовитися від бойових дій в Україні. Але характер бойових дій дещо зміниться. Це перехід від війни на знищення, яка була первісним планом, до війни на виснаження України. При цьому наступ уже йтиме на меншій кількості напрямків.

Звичайно. Путін хоче захопити Київ, але його ж військові переконують у тому, що це важко здійснити. Тому Росія може зосередити всі зусилля на встановленні коридору на південному сході України – від "Л/ДНР" через Маріуполь до Криму.