Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

33-й день війни в Україні: звільнення Ірпеня та удар по нафтобазі у Рівненській області

33-й день війни в Україні: звільнення Ірпеня та удар по нафтобазі у Рівненській області
Фото: REUTERS

Коротко розповідаємо про головні події в Україні та світі 28 березня, які відбуваються на 33-й день війни з Росією.

  • Італія оголосила Стать одним із Гарантів Безпеки України, заявив Володимир Зеленський у своєму відеобращенні.

  • Російська армія випустила ракету з нафтобази на Рівненщині, повідомив голова ОДА Віталій Коваль. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

  • У Луцьку продовжують гасити пожежу на одному із промислових підприємств із зберігання палива. 27 березня до нього потрапив російський снаряд, повідомляють у ДСНС.

  • Ердоган проведе переговори з делегаціями України та Росії перед їхньою зустріччю у Стамбулі 29 березня.

  • Влада Чечні заявила, що Рамзан Кадиров зараз перебуває в Маріуполі. У своєму телеграм-каналі він виставив відео, на якому видно десятки машин, що стоять на узбіччі дороги. Кадиров каже, що це біженці. Прес-служба Чеченської республіки опублікувала ще одне відео – як Кадиров зустрічається з командирами чеченських спецпідрозділів. Ідентифікувати за цими відео, що вони зроблені в Маріуполі, неможливо. Попередні відео Кадирова нібито з України було зроблено у Білорусі.

  • Ірпінь Київсьої області звільнили від російських військ, заявив міський голова Олександр Маркушин.

  • Посольство Вірменії в Україні спростувало інформацію про те, що країна передала Росії для участі у бойових діях 4 літаки Су-30 разом із пілотами. Раніше повідомлення про це з'явилося у турецьких ЗМІ.
  • G7 відхилила вимогу Росії платити за газ у рублях. Це є порушенням чинних контрактів, заявив міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Хабек. за його словами, країни "сімки" готові до будь-яких подальших сценаріїв, у тому числі відмови РФ поставляти паливо.
  • Кабмін скасував карантинні зони та норму про усунення від роботи невакцинованих співробітників.
  • Зеленський в інтерв'ю The Economist заявив, що низку викрадених окупантами мерів міст на захоплених територіях було знайдено мертвими. "Вони викрадають мерів наших міст. Вони вбили деяких із них. Деяких з них ми не можемо знайти. Деякі з них ми вже знайшли, і вони мертві", - сказав президент. За його словами, ці операції проводять "одні й ті самі люди". Прізвищ загиблих мерів Зеленський не назвав.
  • Одеса. Увага! Сьогодні в Одесі та області ЗСУ проводитимуть навчальні стрілянини в морі з різних видів зброї, зокрема великокаліберної. Жителів регіону просять зберігати спокій.
  • Михайло Подоляк: "Щодня РФ втрачає вбитими 510-530 осіб. Це свідчить про надзвичайно високу інтенсивність боїв та мотивацію українських військових. Щоб подвоїти/потроїти для РФ кількість безповоротних втрат, необхідно різко збільшити обсяг поставок снарядів у важкі та далекобійні артилерійські системи".

  • ГУР МО України оприлюднило список співробітників ФСБ Росії, які беруть участь у війні на території Європи. Він містить 620 співробітників ФСБ - їх П.І.Б., місце роботи, адреса реєстрації та паспортні дані.
  • Українсько-російські переговори можуть розпочатися у вівторок 29 березня з 10-ї ранку. Як розповів глава української делегації Давид Арахамія, початок переговорів змістився у часі через логістичні проблеми.
  • У Києві та області змінюється час комендантської години. Тепер вона розпочинатиметься о 21:00 і триватиме до 6:00 ранку, повідомив мер Києва Віталій Кличко.
  • Запоріжжя: В області продовжуються бої. Протягом ночі та ранку наші захисники успішно відбили атаки ворога. За добу підрозділи Сил оборони Запорізького краю ліквідували 71 окупанта, ще 13 поранили. Крім того, знищено 4 ворожі бронетранспортери, 2 міномети, 2 автомобілі, 2 бойові машини піхоти та 1 броньована дозорна машина. Дані Запорізької  ОВА
  • Денис Малюська: У разі визнання Міжнародним кримінальним судом військових злочинів, російські війська, причетні до них, можуть бути затримані в будь-якій країні, яка визнає юрисдикцію цього суду. Наразі вже подали та підтримали таке розслідування МКС 42 країни. Визнаних судом винних буде покарано у вигляді тривалого позбавлення волі.
    ООН: Через війну 3,8 мільйона українців виїхали з країни, ще 6,5 млн. стали внутрішніми переселенцями. У зонах бойових дій перебуває 13 мільйонів українців. Вони застрягли на місцях і не можуть виїхати. 

  • Ракетний удар по Луцьку: крилату ракету по нафтобазі було випущено з боку Республіки Білорусь. Вона летіла на низькій висоті, тому радарам не вдалося її зафіксувати. Наразі на місці ракетного удару працюють рятувальники. За попередніми даними, інформації про жертв немає, заявив голова Волинської ОДА. 


  • Жертвами війни вже стали 143 дитини. Ще 216 – поранені. Найбільше дітей постраждало у Київській – 67, Харківській – 49, Донецькій – 53, Чернігівській – 38, Миколаївській – 30, Луганській – 27, Запорізькій – 21, Херсонській – 24, столиці – 16, Житомирській – 15 та Сумській областях – 14.


  • Чорнобаївка  «відзначає» дюжину: ЗСУ в 12 раз знищили техніку російських окупантів на аеродромі, повідомили в пресслужбі ВРУ.

  • Київ. Внаслідок влучення залишків збитої ракети спалахнув приватний будинок у Дарницькому районі. О 00:27 28 березня пожежу локалізовано на площі 100 кв. м, а о 01:24 – ліквідовано, повідомили у пресслужбі ДСНС. 

  • Луганська область: російські окупанти обстріляли Рубіжне. Постраждав житловий будинок. Є загиблі. На даний момент виявлено щонайменше одне тіло. Також є поранений, він госпіталізований, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай

  • Anonymous зламали Всеросійську державну телевізійну та радіомовну компанію. Найближчим часом вони пообіцяли оприлюднити 870 Гб даних компанії.

  • Окупанти залишили Славутич (Київська область). Над містом знову майорить український прапор, заявив мер Славутича Юрій Фомічов.

  • У США відбулася церемонія вручення кінопремії "Оскар", яка не обійшлася без згадки про Україну. Напередодні заходу актори Емі Шумер та Шонн Пенн закликали організаторів дати слово Володимиру Зеленському. Натомість Академія під час церемонії оголосила хвилину мовчання на знак підтримки України. Це сталося одразу після промови актриси українського походження Міли Куніс. На екрані з'явилися три слайди, в яких організатори закликали підтримати народ України та допомогти тим, хто втратив  будинки. При цьому слово «війна» на церемонії не згадали жодного разу. Деякі зірки з'явилися з жовто-блакитними значками та синіми стрічками з написом "With refugees" (з біженцями).

  • Володимир Зеленський у традиційному нічному зверненні анонсував насичений тиждень. На нас чекає третій раунд переговорів (який пройде не в Білорусі, а в Туреччині) та нові санкції проти Росії.