Завантажити ще

Верещук: Військові, захоплені в полон на острові Зміїний, можуть невдовзі повернутися додому

Верещук: Військові, захоплені в полон на острові Зміїний, можуть невдовзі повернутися додому
Фото: Dmytro Shurkhalo/RadioSvoboda.Org

Найближчим часом Україна та Росія можуть провести обмін полоненими, під час якого додому можуть повернутися моряки, захоплені ворогом на острові Зміїний. Про це заявила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв'ю " Суспільне ".

- Вони (РФ) виявили бажання обміняти своїх моряків, яких, до речі, врятували, вони тонули у Чорному морі. І я сподіваюся, що ми найближчим часом їх обміняємо. Але річ у тому, що там не лише моряки, а, як виявилося, 92 особи, якщо не помиляюся, яких вони захопили в полон, - повідомила міністр.

За словами Верещук, із пропозицією обмінятися полоненими до неї звернулася російська омбудсмен Тетяна Москалькова. Йдеться про паритетний обмін у форматі "віч-на-віч".

- Я говорю - добре, але скажіть мені, будь ласка, а кого нам міняти наших міських голів, яких захопили окупанти в полон? Нам треба також захоплювати ваших цивільних? Що нам зробити, якщо ви кажете про паритетний обмін? Військовополонені, вони мають свій порядок обміну, є картки, які представляє РФ, які ми подаємо, - наголосила вона.

У перший день вторгнення в Україну - 24 лютого, російські окупанти обстріляли острів Зміїний з корабельних знарядь та застосував бойову авіацію за прикордонниками та воїнами ЗСУ. Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив про загибель 13 українських прикордонників у боях на Зміїному. Пізніше у ЗСУ заявили, що всі військовослужбовці з острова Зміїний живі та перебувають у полоні у ворога.