Завантажити ще

Італія готова відновити драмтеатр у Маріуполі, який розбомбила Росія. Зеленський назвав це гарним прикладом для наслідування

Італія готова відновити драмтеатр у Маріуполі, який розбомбила Росія. Зеленський назвав це гарним прикладом для наслідування
Фото: t.me\Антон Геращенко

Італія готова допомогти відновити драматичний театр у Маріуполі, який виявився зруйнованим після бомбардування російськими окупантами 16 березня. Про це написав у Твіттері італійський міністр культури Даріо Франческіні 17 березня.

– Італія готова відновити театр у Маріуполі. Кабінет міністрів (Італії – прим.авт.) схвалив мою пропозицію надати Україні ресурси та засоби для його якнайшвидшого відновлення, – йдеться у повідомленні Франческіні.

Він наголосив, що «театри кожної країни належать всьому людству».

Цю ідею із вдячністю сприйняв президент України Володимир Зеленський.

- Дякую, Даріо Франческіні. Ви подаєте гарний приклад для наслідування. Разом ми відбудуємо країну до останньої цегли, – написав твіт у відповідь Зеленський.

Раніше повідомлялося, що авіаудар по драмтеатру в Маріуполі та інші атаки Росії на цивільні об'єкти та мирних жителів засудив уряд Японії.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

16 березня російські окупанти завдали чергових авіаударів по житлових кварталах та цивільних об'єктах Маріуполя, знищивши драмтеатр та будівлю басейну «Нептун». І театр, і басейн використовувалися як притулок для мирних жителів – насамперед, жінок, дітей та людей похилого віку. По обидва боки від театру на асфальті було велико (російською!) написано слово "Діти", щоб аеророзвідка та льотчики окупантів прийняли це до уваги і не чіпали будівлю.

Російська пропаганда після авіаудару спочатку за традицією заявила, що в театрі була база націоналістів полку "Азов", а потім повідомила, що бомбардувань Маріуполя 16 березня не було. 17 березня представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що цей та інші епізоди російських ударів по мирних громадян насправді не існують, а змонтовані в пропагандистських цілях десь у НАТО.

На щастя, бомбосховище театру витримало удар і (попередньо) обійшлося без загиблих. Вчора і сьогодні, незважаючи на безперервні обстріли, наскільки це можливо, йде розбір завалів та порятунок людей. Інформація щодо постраждалих ще уточнюється.