Завантажити ще

У Білорусі завели справу на Арестовича за заклик до "рейкової війни"

У Білорусі завели справу на Арестовича за заклик до
Фото: President.gov.ua

У Білорусі порушили кримінальну справу стосовно радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича. Про це 17 березня повідомляє "БелТА" із посиланням на прес-службу генпрокуратури РБ.

"Встановлено, що підозрюваний не пізніше 17 березня 2022 року записав та розмістив у глобальній комп'ютерній мережі Інтернет відеоролик із публічними закликами до вчинення актів тероризму та диверсій на об'єктах Білоруської залізниці, вчинення інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь", – заявили у генпрокуратурі.

На своїй сторінці у Фейсбуці вранці 17 березня Арестович опублікував відео, в якому справді закликав до "рейкової війни", зокрема й на низці білоруських перегонів.

"Давайте влаштуємо тотальну рейкову війну супротивникові на окупованих територіях. Насамперед це стосується напрямків:

  • Крим - Мелітополь
  • Крим - Херсон
  • Валуйки - Куп'янськ
  • Гомель - Київ (загальний напрямок)
  • Брянськ – Київ (загальний напрямок), та інших, які виявите", – написав Арестович.

При цьому Арестович просив "партизанів", які відгукнуться на його заклик, суворо врахувати, що шляхи сполучення охороняються супротивником, тому спочатку необхідно тверезо оцінити свої сили та можливості.

Зрив постачання супротивника залізницями (а цей вид постачання найефективніший) може, на думку радника голови ОП, радикально змінити ситуацію на користь України, особливо на напрямі Крим – Мелітополь. У цьому напрямку противник забезпечує угруповання, що штурмує Маріуполь: