26 вересня
Завантажити ще

Андрій Єрмак: Ми до останнього не вірили, що це станеться. Таку війну бачили лише у фільмах

Андрій Єрмак: Ми до останнього не вірили, що це станеться. Таку війну бачили лише у фільмах
Фото: facebook.com/Андрій Єрмак

Андрій Єрмак розповів, як дізнався про початок вторгнення Росії та скільки годин на добу спить зараз. Глава Офісу президента дав невелике Zoom-інтерв'ю “Українській правді”.

Як дізнався про війну вночі 24 лютого

– Я приїхав десь близько 2-ї ночі додому. Було розуміння, яка ситуація, тому що багато інформації було на той момент. Але практично через годину-півтори я вже отримав і від розвідки, і від військових інформацію про початок бойових дій. Тому я швидко зібрався і був уже близько 5-ї години ранку в Офісі президента.

Які були перші дані

– Я отримав інформацію про те, що почалися бої на кордоні, та про те, що пішли бомбардування. Тому одразу, практично з перших хвилин, я був в Офісі. І коли я приїхав на Банкову, то президент уже був на місці.

Чи була готова влада

- Ви знаєте, ми до останнього не вірили, що це станеться, скажу чесно. Ви знаєте, що багато інформації від наших партнерів. Але все ж таки ми не вірили.

Ми готувалися, звісно. І тому зараз бачимо результат – ми успішно воюємо другий тиждень. Це і є свідченням того, що всі ці місяці ми готувалися. Але не вірили у останнє.

…Військові готувалися, були підготовлені, але ми... Дивіться, ми чули про війну, ми знали, що в нас вона на Донбасі, всіх вона торкнулася, ви знаєте, що й моєї сім'ї торкнулася. Але таку війну, як зараз, такого масштабу ми бачили лише у фільмах.

Як зараз виглядає день Єрмака та президента

– День виглядає наступним чином: 3-4 години у різні періоди дня, якщо є можливість, це сон, а решта – робота. Це постійні дзвінки, зустрічі, контакти з нашими партнерами, військовими, розвідкою тощо.

…Президент проводить щодня щонайменше по 10 телефонних розмов, з деякими лідерами розмовляє щодня кілька разів. Я, наприклад, теж говорю з паном Саліваном (помічник президента США з питань нацбезпеки, - Авт.), і з радниками інших президентів багато разів на день. І в цих переговорах ми вибудовуємо ті відносини, яких ще не було на початку цієї війни.

Як Володимир Зеленський справляється із ситуацією

– Я багато років знаю Володимира Олександровича. Але ще не було таких підтверджень, що він людина настільки мужня... Я не бачив за всі ці дні його не сконцентрованим, щоб він не розумів, що повинен робити, і щоб він цього не робив.

Про готовність говорити з Росією

– Президент каже, що ми готові до переговорів. Навіть сьогодні мене запитували іноземні журналісти, на які компроміси ми готові тощо. Я відповів, що ми готові говорити, зустрічатися.

Ми боротимемося далі, щоб припинити якнайшвидше цю війну, але припинити на наших українських умовах.

Війна в Україні, день п'ятнадцятий: онлайн 10 березня.