5 жовтня
Завантажити ще

Марія Захарова заявила, що в завдання Росії не входить окупація України та повалення чинної влади

Марія Захарова заявила, що в завдання Росії не входить окупація України та повалення чинної влади
Фото: facebook.com/MIDRussia

Російська військова “спецоперація” не ставить за мету повалення влади в Україні. Про це офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила 9 березня під час чергового брифінгу, який транслювали на rutube.

- До її завдань не входить ані окупація України, ані руйнування її державності, ані повалення чинної влади, - сказала речник міністерства закордонних справ.

Захарова додала, що це "доводиться" повторювати через "фейки" західних спецслужб.

Спікер МЗС Росії заявила також, що РФ "контролює" ситуацію на Чорнобильській АЕС.

Марія Захарова поскаржилася на утиск росіян за кордоном.

– Раніше прояви агресивної ксенофобії засуджувалися, обговорювалися. Не так людину не тієї раси показали в рекламі - моментально була громадська реакція. А тепер як? Чому це змінилося? Чи для вас з'явилася різниця: чиї життя мають значення, а чиї – ні? Наразі росіян виганяють із громадського транспорту. На ресторанах вивішують вивіски "Росіян не обслуговуємо, їжте каміння». Ви що, дістали їх із комор, де вони припадали пилом з часів 30-40-х років? - заявила Захарова на брифінгу.

Росія вторглася до України 24 лютого. 9 березня - чотирнадцятий день війни. 2 березня українські ЗМІ повідомили, що Росія готує спецоперацію щодо повернення у президентське крісло Віктора Януковича. 8 березня екс-президент звернувся до Володимира Зеленського та попросив досягти угоди з Росією.