Завантажити ще

Подоляк: Росія спочатку зробила помилковий вибір – ставити ультиматуми

Подоляк: Росія спочатку зробила помилковий вибір – ставити ультиматуми
Фото: REUTERS

Російська сторона почала ставити ультиматуми на переговорах, оскільки переоцінила свої сили. Чим швидше вона почне вести предметні переговори, тим менше втрат зазнає у війні. Про це заявив радник голови Офісу президента та член української делегації під час переговорів Михайло Подоляк у коментарі «КП в Україні».

- Володимир Зеленський говорить про те, що переговори, особливо коли за столом сидить країна, яка явно вміє захищати свої інтереси, це двостороння дорога. Пропозиції на пропозиції. І пропозиції мають бути адекватними. У свою чергу, російська сторона, помилково оцінивши свій потенціал, зробила помилковий вибір – ставити ультиматуми. Чим жорсткіші ультиматуми від них звучать, тим впертий опір народу. Тим більше, що мобілізуються українці. Очевидно, що ми ніяких ультиматумів не прийматимемо, чого б вони не торкалися, - вважає Подоляк.

Радник глави Офісу президента впевнений, що ультиматуми Росії на переговорах багато росіян не підтримують.

– За нами реально десятки мільйонів українців. І навряд чи за будь-якими ультиматумами із Москви стоять десятки мільйонів росіян. Це лише пропагдиські міфи. Наша позиція проста: переговори мають бути реальними та адекватними. Це зробить їх наочними. А предметні переговори не сприймають ультимативну тональність. Чим швидше російська сторона з цим погодиться, тим менше втрат зазнає насамперед і сама Росія в результаті цієї війни, - заявив Подоляк.

Росія та Україна провели три раунди переговорів, на яких змогли домовитися лише про обмеження гуманітраних коридорів. Росія обіцяє вивести війська у разі, якщо Україна визнає «ЛНР»-«ДНР», погодиться внести до Конституції положення про нейтральний статус, а також проведе "демілітаризацію" та "денацифікацію".